Zyskaj kobiecość i trenuj Pole Dance

Ćwiczenia na rurze to doskonały sposób na wysmuklenie sylwetki, odkrycie zmysłowości w swoich ruchach i podniesienie świadomości swojego ciała. Pole Dance w przeciwieństwie do erotycznego tańca na rurze przyjmuje jeden cel – poprawę kondycji fizycznej. Zgrabna sylwetka, zwinność i sprawność to najlepsze efekty uboczne, które czekają na każdą kobietę. Dlaczego warto zatem już dziś zapisać się na zajęcia?

Czym jest Pole Dance?

Trening Pole Dance bazuje na połączeniu ćwiczeń fitness z tańcem i elementami akrobatyki, wykonywanymi przy użyciu zamontowanego pionowo drążka. Nie należy dyscypliny mylić z prostym Lap Dance, czyli tańcem z klubach ze striptizem. Pomimo pewnych podobieństw, Pole Dance trenują osoby, które chcą poprawić swoją sprawność fizyczną. Jej źródeł można dopatrywać się w Chinach i Indiach – dwa kraje niezależnie od siebie zainicjowały sport, w którym głównymi sportowcami byli mężczyźni. Akrobatyczne spektakle przeniesiono do hal namiotowych, a następnie burleski. Wówczas roznegliżowany taniec wkroczył na salę treningową i stał się pełnoprawną dyscypliną sportu.

To nie tylko bułka z masłem…

Zajęcia Pole Dance nie od razu są łatwe i przyjemne. W pierwszej kolejności uczymy się treningu, w którym kontakt z podłożem jest ograniczony do minimum. Ta nowa dla nas forma może sprawić trudności. Jednocześnie dyscyplina zbiera swoje żniwo w postaci siniaków. Każde kolejne zajęcia skutkują kolejnymi „pamiątkami”, które bywają problematyczne, gdy pojawią się na kolanie bądź stopie. Czy to jednak powstrzymuje kobiety? Absolutnie nie, ponieważ w zajęciach uczestniczą też gwiazdy takie jak Kate Hudson, Jessica Alba czy Madonna.

Korzyści z treningu Pole Dance

Fitness na rurze jest uważany za doskonały sposób wymodelowania szczupłej i zgrabnej sylwetki. Jest to możliwe przez prosty fakt – Pole Dance aktywizuje do pracy aż 95% wszystkich mięśni ciała – ramiona, barki, brzuch, plecy, pośladki, uda, łydki, a także stopy i nadgarstki. Trening boso wymaga doskonałego opanowania koordynacji i równowagi. Godzinne zajęcia pozwalają na zgubienie nawet 600 kcal, co sprawia, że fitness na rurze to świetny sposób zgubienie niechcianych fałdek i wymodelowanie sylwetki. Pole Dance to także wzmocnienie kręgosłupa, wypracowanie elastyczności ciała i większej giętkości. Taniec uczy także gracji i skutecznie rozprawia się z kompleksami.

Najlepszych instruktorów Pole Dance znajdziemy na portalu Lepszy Trener.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij