Zegarki vintage kontra nowoczesne

Dzisiejsze nowoczesne zegarki bardzo różnią się od tych, których używano kilkadziesiąt lat temu, czy też jeszcze dawniej. Obecnie w zegarkach mnóstwo jest różnego rodzaju bajerów, których dawniej zegarki były całkowicie pozbawione. Nie brakuje zwolenników nowoczesnych zegarków, dla których są one niejako zabawkami.

Niektórzy wciąż jednak wolą tradycyjne, starodawne zegarki vintage. Jak się okazuje jeden i drugi typ zegarków ma swoje wady, jak i zalety.

Różne tarcze w zegarkach vintage i nowoczesnych

Jak się okazuje, duże różnice pomiędzy zegarkami są widoczne, gdy zaczniemy porównywać ich tarcze. Nawet zegarki tej samej firmy, na przykład zegarki męskie bisset, czy też zegarki męskie diesel znacząco się różnią w zależności od tego, w jakim stylu są wykonane.

Zegarki vintage generalnie posiadają tarcze, których średnica jest zwykle o wiele mniejsza od średnicy tarczy w nowoczesnym zegarku. Oczywiście, niektóre nowoczesne zegarki mają bardzo małe tarcze, jednakże generalnie panuje tendencja do produkcji nowoczesnych zegarków o dużych, masywnych tarczach. Jeśli zaś chodzi o zegarki vintage, nie sposób znaleźć tego typu zegarków o dużej tarczy.

Ponadto, nowoczesne zegarki męskie hugo boss, czy też zegarki męskie bisset i innych prestiżowych marek często są na różne sposoby ozdabiane. Często mają one również niestandardowe kształty. Zegarki vintage tych i innych marek mają tarcze o prostej budowie, nieposiadające absolutnie żadnych udziwnień.

Staranniejsza produkcja zegarków vintage

Generalnie, uważa się, iż zegarki vintage są produkowane staranniej, niż nowoczesne zegarki. Chodzi przede wszystkim o to, iż każdy pojedynczy element zegarka vintage sprawdzany jest na każdym etapie produkcji. Nie ma to raczej miejsca w przypadku produkcji zegarków nowoczesnych, które posiadają o wiele więcej części niż zegarki vintage.

Oczywiście, sprawdzanie każdego elementu znacząco wydłuża produkcję. Z tego względu zegarki vintage często są droższe od nowoczesnych zegarków. Z drugiej jednak strony, różnica w cenie nie jest przeważnie aż tak duża, gdyż zegarki nowoczesne zawierają wiele elementów, których nie mają zegarki vintage. Za każdy z tych elementów trzeba oczywiście zapłacić.

Warto mieć na uwadze, że o ile rzeczywiście produkcji zegarków vintage poświęca się nieco więcej uwagi niż produkcji zegarków nowoczesnych, to jednak zegarki męski diesel, zegarki męskie bisset czy hugo boss zawsze są wykonane solidnie, niezależnie od tego, czy mówimy o zegarkach vintage, czy nowoczesnych. Niewątpliwie w przypadku zegarków znana marka jest gwarantem jakości.

Większa funkcjonalność nowoczesnych zegarków

Jak już wspomniano, zegarki vintage pozbawione są wszelkich gadżetów co bezpośrednio przekłada się na ich mniejszą funkcjonalność. Jedynymi zadaniami tego typu zegarków męskich są wskazywanie godziny i nadawanie eleganckiego wyglądu.

Nowoczesne zegarki posiadają mnóstwo różnego rodzaju bajerów, które zwiększają ich funkcjonalność. Obecnie przy pomocy zegarka możemy zrobić wiele różnych rzeczy. Przykładowo, przy pomocy niektórych nowoczesnych zegarków możemy zmierzyć sobie puls. Ponadto, zegarki często służą jako nawigacja, czy też kompas.

Umocowanie zegarka na ręce

Jeśli chodzi o nowoczesne zegarki, wykorzystuje się w nich paski lub też bransolety. Różnorodność zarówno bransolet jak i pasków jest ogromna. Możemy dziś kupić zegarki męskie hugo boss z paskami w różnych kolorach i o różnej grubości. Taki sam wybór mamy jeśli chodzi o bransolety. Co więcej, zdarza się, że bransolety są na wiele różnych sposobów ozdabiane.

Jeśli chodzi o zegarki vintage, zawsze są one na pasku skórzanym. Oczywiście, tego typu paski nie posiadają żadnych ozdób, ani udziwnień. Jeśli natomiast chodzi o kolor, zawsze jest on stonowany.

Prostota kontra skomplikowanie

Generalnie, można powiedzieć, iż zegarki męskie diesel ,czy zegarki męskie hugo boss, które zaliczyć można do zegarków vintage cechuje prostota. Zegarki te mają bowiem tarcze o prostej budowie oraz paski w tradycyjnych kolorach. Nowoczesne zegarki natomiast często mają tarcze o niezwykle skomplikowanych i wymyślnych kształtach. Również paski czy bransolety tych zegarków nie są standardowe.

Wydaje się, że ze względu na swoje właściwości zegarki vintage będą dla nas najlepszym wyborem, jeśli zależy nam przede wszystkim na elegancji. Jeśli natomiast cenimy sobie funkcjonalność zegarka i chcemy, aby służył nam on nie tylko do odczytywania godziny, powinniśmy się raczej zdecydować na nowoczesny zegarek z gadżetami.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij