Używasz tych substancji? Uważaj, bo mogą mieć wpływ na Twoją urodę!

Na każdym kroku jesteśmy ostrzegani przed złym wpływem używek. Wiemy jak bardzo szkodzą naszemu zdrowiu. Myślimy tylko o poważniejszych problemach zdrowotnych, długoterminowych, a nie zwracamy uwagi, że jednorazowe zażywanie narkotyków czy bierne palenie ma swoje zgubne skutki. Zobaczmy jak używki wpływają na zdrowie i urodę kobiety.

Papierosy

Zwykłe, jak i „elektroniczne” papierosy mają tragiczny wpływ na naszą skórę. Zawarta w nich nikotyna zamyka naczynia krwionośne, przez co komórki nie dostają tyle tlenu, co powinny. Dlatego palaczki starzeją się szybciej! Od tytoniu cierpią także nasze włosy i paznokcie, nie wspominając o zębach, przybierających odcień jesiennych liści. Mało kto uważa również za szczególnie atrakcyjny zapach ubrań przesiąkniętych dymem.

Alkohol

Picie alkoholu odwadnia organizm, co szkodzi nie tylko naszym narządom wewnętrznym, ale też skórze, włosom czy paznokciom. Większa dawka alkoholu powoduje puchnięcie na twarzy, o czym wie każda kobieta, która przejrzała się w lustrze po większej imprezie.

Drugim problemem są kalorie, których w napojach alkoholowych jest niemało – nawet 300 kcal w butelce piwa lub 100 w kieliszku wina. Jeszcze więcej gotowe, kolorowe drinki, sprzedawane już niemal w każdym sklepie. Odrobienie takiej przyjemności kosztować nas będzie potem sporo wysiłku na siłowni.

Alkohol powoduje także wzrost apetytu, ponieważ zaburza produkcję hormonów go regulujących, więc po powrocie z zakrapianej imprezy jeszcze trudniej będzie odmówić sobie nocnej przekąski.

Narkotyki

Nielegalną substancją, najbardziej rozpowszechnioną wśród młodych ludzi w Polsce jest marihuana. Jej dym zawiera wiele substancji smolistych, które niekorzystnie wpływają na cerę i biel naszych zębów.

Kolejnym problemem jest silne zwiększenie łaknienia. Zjedzenie pizzy, batonika, lodów i poprawieniu chipsami nie jest po marihuanie większym wyzwaniem. Obejrzyj klip kampanii „Melanż – oczekiwania vs rzeczywistość” na ten temat! https://www.youtube.com/watch?v=uJtvX1ZbZRE

Drugim najpopularniejszym narkotykiem jest amfetamina, wypierana powoli przez „dopalacze”, mające jednak podobne działanie i wpływ na organizm. Narkotyki pobudzające, określane zbiorczo jako „stymulanty” prowadzą do problemów wymienianych już przy innych używkach – odwodnienia czy problemów z zębami – oraz bezsenności, która może być bardzo uciążliwa.

Wypełnij nasz test. Sprawdź na co powinieneś uważać i jak możesz ograniczyć szkody wynikające ze stosowania używek. www.melanz.tv

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij