Zastanawiając się nad głównymi trendami modowymi, zazwyczaj zwracamy uwagę przede wszystkim na dominujące wzory, kolory i motywy w kontekście ubrań albo na stylizację jako całość. Stosunkowo mało uwagi poświęca się w portalach modowych biżuterii. Specjalnie dla ciebie prześledziliśmy więc, jakie desenie i kształty kolczyków, bransoletek czy wisiorków królują obecnie na wybiegach i jak nosić je na co dzień, by stanowiły istotny element twojego outfitu.

Liście lecą z drzew…

Jeśli chodzi o motyw przewodni w biżuteryjnych trendach, jest on niezwykle adekwatny do panującej za oknem aury. Wygląda bowiem na to, że spadające z drzew liście wylądowały wprost na najmodniejszych kolczykach, naszyjnikach, bransoletach… Wiele inspirowanych tym kształtem modeli znajdziesz w ofercie polskich marek, jak np. Picky Pica. Biżuteria srebrna i złota z liściem w roli głównej najlepiej komponuje się z łagodnymi, ciepłymi kolorami przywodzącymi na myśl polską złotą jesień. Rewelacyjnie wygląda także w zestawieniu z wełnianymi swetrami o grubym splocie.

W kajdanach i łańcuchach

Innym, zaskakującym trendem okazują się… łańcuchy o grubych oczkach, przywodzące na myśl więzienie o zaostrzonym rygorze. Paradoksalnie jednak w modzie mają one charakter raczej wyzwalający niż zniewalający – stanowią bowiem pewien akt odwagi. Co ciekawe, motyw łańcucha zupełnie odrywa się tej jesieni od stylu militarnego i może towarzyszyć tak delikatnym tkaninom i deseniom, jak koronka czy pepitka. Dominuje przede wszystkim w wisiorkach i bransoletach.

Koła wszędzie dookoła

Najbardziej pożądany kształt tego sezonu to bez wątpienia koło. Okrągłe kolczyki i bransolety zdominowały kolekcje wiodących światowych domów mody, ale też niewielkich, lokalnych marek, jak polska Picky Pica. Biżuteria srebrna, drewniana czy plastikowa w kształcie koła pojawia się jako dopełnienie stylizacji o przeróżnym charakterze – zarówno tych wpisujących się w nieprzemijającą klasykę, jak i znacznie bardziej awangardowych zestawów w klimacie boho czy tych inspirowanych latami 80.

Syndrom niedopasowania – dwa różne kolczyki

Każdej z nas zdarza się w pośpiechu popełnić jakąś modową lub urodową gafę. Dwie różne skarpetki? Nierówno pomalowane oczy? Guziki zapięte z pominięciem jednego na górze? To jeszcze nic. W sezonie jesień/zima 2018 jednym z topowych trendów są kolczyki nie do pary. Co ważne, stylizacje zaprezentowane na najsłynniejszych pokazach mody dowodzą, że w tej materii nie ma żadnych reguł – może poza tym, że należy trzymać się bądź srebra, bądź złota i nie mieszać ich ze sobą. Gdzie szukać gotowych na flirt z inną parą kolczyków? Choćby w sklepie internetowym wspomnianej już marki Picky Pica. Biżuteria srebrna, którą można tam znaleźć, prezentuje niezwykle szeroki przekrój przez różne style i klimaty, bez problemu więc znajdziesz dwie pary, które chętnie się ze sobą zblendują.

Sięgając do korzeni – biżuteria etniczna

Ostatnim z najciekawszych trendów tego sezonu zaprezentowanych na wybiegach wydaje nam się biżuteria inspirowana ciężkimi, dość „topornymi” ozdobami plemiennymi. Oznacza to przede wszystkim wyraziste kolory i duże, ciężkie, metalowe elementy. Na co dzień może się okazać odrobinę niewygodna, ale na wielkie wyjście – szczególnie do prostej, stonowanej kreacji – pasuje doskonale. Pod tym względem warto jednak uważać – jeśli przyjęcie, na które się wybierasz, odbędzie się w międzynarodowym towarzystwie, taktowniej będzie zostawić w domu tego typu błyskotki.

Który z wymienionych przez nas trendów wydaje ci się najdziwniejszy, a który najbardziej cię zainspirował?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ