Trendy nie dla każdego

Nie każdy interesuje się modą. Niektórzy nie chcą ubierać się w daną kreację tylko dlatego, że jest ona w danej chwili modna. Moda przemija i wiele osób wychodzi właśnie z takiego założenia i nie każdy jest w stanie, co chwilę kupować nowe ciuchy tylko po to, aby dostosować się do innych osób czy też panujących trendów. Niektóre kobiety nie rozumieją do końca zasad dobrego ubioru, przez co próba bycia modnym kończy się dość niewesoło. Nie każda pani chce dbać o swoje ciuchy i co chwila je prasować. Jak więc widać moda może być bardzo problematyczna, zwłaszcza jeśli kobieta nie lubi zakupów. Ładna pani jest w stanie zaprezentować się w każdej kreacji i nie musi być ona szczególnie rozpoznawalna. Niektóre kobiety posiadają po prostu własny styl ubierania, którego większość ludzi nie docenia lub też nie rozumie. Moda to też kwestia gustu więc dlatego ciężko jest sklasyfikować jakąkolwiek kreację, aby podobała się ona wszystkim. Jest to niemożliwe do spełnienia, ponieważ zawsze znajdzie się jakiś krytyk, który podważy naszą znajomość na modzie.

Moda- dobro czy zło?

Przecież moda nie musi być czasochłonnym zajęciem, przecież kwestię ubrania można traktować jak zabawę, ponieważ w ten sposób tworzy się niecodzienne style, które w przyszłości mogą okazać się strzałem w dziesiątkę. Nawet jeśli nasza kreacja nie stanie się rozpoznawalna, to nie trzeba nad tym ubolewać, ważne, że to my czujemy się dobrze w naszej skórze. Istnieje wiele przesłanek, które dają nam do zrozumienia, dlaczego warto trzymać się z dala od mody. Po pierwsze w przypadku najnowszych kreacji prosto z wybiegu nie sposób kupić, a nawet jeśli, to musimy mieć tysiące złotych w portfelu, przez co dużą część kobiet nie stać na taki wydatek. Po drugie nie każdemu pasuje czerń, pomimo że uważa się ją za kolor uniwersalny dobrze spisujący się w ubraniach. Niestety w przypadku kobiet taka zasada wcale nie musi się sprawdzić. Niektóre kobiety wolą bardziej kolorowy styl ubierania i nie przepadają za kolorem, który bardzo często kojarzy się z żałobą. Warto pamiętać, że kolor czarny nie jest praktycznym kolorem, ponieważ głęboką czerń bardzo trudno jest zestawić, aby stworzyć kompletną kreację i właśnie dlatego własny styl ubierania okazuje się skuteczniejszy od sztampowych rozwiązań. Po trzecie elegancja nie zawsze oznacza ładnie wyglądający strój.

Elegancko nie znaczy sztampowo

Dzisiaj elegancka kobieta może pokazać o wiele więcej, ważne, aby nie przekroczyć granicy dobrego smaku. Panie wiedzą, jak należy się ubierać i to właśnie robią, dzięki czemu większość kobiet wygląda zjawiskowo, bez trzymania się sztywnego stylu typowo pracowniczego. Kobiety z zasady powinny też unikać dawnych kreacji, pomimo, że są one czasem znowu na topie to nie znaczy, że niektóre panie nie wypadają w nich dość karykaturalnie. Niektóre kreacje są po prostu brzydkie i nie można tu mówić o przywiązaniu do mody, po prostu nie wszystkie kobiety odczuwają potrzebę trzymania się jednego stylu. Panie są bardzo odważne w swoich kreacjach i często potrafią łączyć z pozoru dwie niczym niepowiązane kreację w jedną całość. Trzeba przyznać, że to się może podobać, zwłaszcza jeśli kobieta zrobi to w przemyślany sposób.

Stylista nie zawsze zgadza się z wizją kobiety

Warto pamiętać, że współcześni styliści wcale nie są nieomylni i niektóre kreacje oceniane są wysoko, a w praktyce mogą okazać się niepraktyczne. Wszystko zależy, od punktu widzenia, a styliści mają określony look, z którego tak naprawdę nie rezygnują, a panie z kolei są bardzo zmienne, co do noszonych kreacji. Jak więc widzimy, moda nie wpływa na sposób ubierania się, dlatego warto pozostać sobą.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij