Szukanie okazji jest modne! 5 najlepszych sposobów na tanie zakupowanie

Dla jednych z nas zakupy to przyjemna forma spędzania wolnego czasu, dla innych nieprzyjemny obowiązek. Bez względu na to, do której z tych grup się zaliczasz, kupując zwracaj okazję na to, by nie przepłacać. Szukanie okazji jest modne również wśród osób dobrze zarabiających.

Nie świadczy wcale o biedzie, lecz o zaradności i umiejętności oszczędzania. Oczywiście, czasem jest warto zapłacić więcej, po to, żeby otrzymać produkt lub usługę lepszej jakości. Nie zamierzamy temu zaprzeczać. Warto jednak zwrócić uwagę na to, by nie płacić zbyt dużo za coś, co możemy mieć tanio.

1) Kupuj w trakcie wyprzedaży

Najlepiej obserwować produkty, które chcemy kupić i, jeżeli tylko nam się nie śpieszy, dokonywać zakupu w czasie wyprzedaży. W tym czasie ceny bardzo spadają. Za tą samą sukienkę możemy na początku sezonu zapłacić 250 zł, w jego środku już 150, a po jedynie 100. Oczywiście, nie chodzi o to, by kupować kostium kąpielowy już po wakacjach, gdy do niczego nam się nie przyda, ale jeśli tylko możemy pozwolić sobie na pewną elastyczność, jeśli chodzi o czas zakupu, warto poczekać na wyprzedaż.

Moda na zakupy podczas wyprzedaży przyszła do nas z Zachodu. Nawet obecne tam jest to zjawisko o wiele bardziej powszechne i daleko idące niż u nas. Podczas gdy w Polsce podczas wyprzedaży cena może spać na przykład o 30%, za granicą towar przeceniony możemy kupić za grosze.

Na co uważać podczas wyprzedaży? Nie wszystkie „okazje” są naprawdę tak atrakcyjne, jak się wydają. Czasami początkowo na kilka dni ceny są sztucznie bardzo zawyżone, aby potem móc podać normalną cenę jako już „przecenioną”. Zanim zakupimy towar po promocji, zastanówmy się dobrze, czy nam się to faktycznie opłaca.

2) Zbieraj kupony, gazetki

Zanim wybierzemy się do sklepu, warto przejrzeć promocyjną gazetkę. W ten sposób będziemy mogli już wcześniej zastanowić się, co opłaca się najbardziej kupić, gdzie i kiedy.

Warto również polować na promocyjne kupony. Możemy na przykład znaleźć je w czasopismach, gazetach, w internecie lub dostać przy okazji innych zakupów. Moda na promocyjne kupony również przybyła do nas z zachodu.
Zbieraj kupony, gazetki
Najkorzystniejsze opcje, jeśli chodzi o wykorzystanie promocyjnych bonów, dostępne są w USA. Dlaczego? U nas obowiązuje jedna, prosta zasada: promocje nie łączą się. To sprawia, że łączna kwota obniżki jest zawsze ograniczona. Zupełnie inaczej to wygląda w USA. Tam można łączyć i sumować rabaty, co sprawia, że czasem do zapłacenia pozostaje jedynie bardzo niewielka suma.

3) Kupuj online

Zakupy online bardzo często są o wiele tańsze od tych w stacjonarnych sklepach. Nawet jeśli musimy opłacić jeszcze koszty przesyłki, zamawianie produktów w sklepach internetowych lub na portalach aukcyjnych często jest tak czy tak o wiele tańsze. Ponadto mamy większy wybór i możemy zdecydować się na produkt lepiej dostosowany do naszych potrzeb.
Kupuj online
Nie musimy się obawiać, że zamówimy w ten sposób coś, co nam nie pasuje. Zgodnie z polskim prawem, możemy w przeciągu dni bez podania przyczyny odesłać zamówione towary i odzyskać wszystkie zapłacone pieniądze. Dobrym pomysłem na oszczędzanie mogą być również zakupy grupowe.

4) Zaoszczędź na abonamencie za telefon

Na bardzo atrakcyjne oferty możemy liczyć, jeśli po wygaśnięciu umowy zmieniasz operatora. Przenosząc numer, możesz zyskać najwięcej. Niestety, obecnie operatorzy komórkowi nie nagradzają za bardzo stałych klientów. Wolą przyciągać nowych atrakcyjnymi promocjami, natomiast często z czasem „starzy” otrzymują o wiele mniej atrakcyjne oferty przedłużenia umowy.

Oczywiście, pamiętaj o tym, że nie należy nigdy zrywać umowy, zanim nie dobiegnie ona do końca. Nawet jeśli nie jesteś całkiem zadowolony z warunków umowy, prawdopodobnie bardziej opłaca Ci się doczekanie do jej końca niż płacenie wysokich kar umownych.

5) Przemyśl dobrze, czy korzystanie z okazji faktycznie Ci się opłaca

Kupujmy tylko te rzeczy, które naprawdę są nam potrzebne. Nie ma żadnego sensu wyrzucanie pieniędzy na coś, co było tanie, jeżeli później nie będziemy mieć z tego żadnego pożytku. Pamiętaj, że nie wszystkie sklepy przyjmują zwroty. Dlatego zanim wybierzesz się na zakupy, zastanów się, czego naprawdę Ci potrzeba. Jeżeli jesteś osobą chaotyczną, działającą impulsywnie, przygotuj sobie wcześniej listę rzeczy, które chcesz zakupić i się jej trzymaj. Raz na jakiś czas można kupić coś nieplanowanego spontanicznie. Jednak bardzo wiele osób, ulegając złudzeniu, że oszczędza na promocjach, wydaje bardzo dużo pieniędzy na rzeczy, których wcale nie potrzebuje. Na to lepiej uważać.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij