Polskie marki zegarkowe – zegarki z klasą i tradycją

Dobry zegarek to od zawsze synonim klasy i dobrego gustu. Zarówno w damskim, jak i męskim wydaniu. Dziś do głosu doszły cenione nie tylko w kraju, ale i na świecie, polskie marki zegarkowe. Niektóre z nich powstały całkiem niedawno, a inne to reaktywacja znanych niegdyś polskich fabryk zegarków.

Balticus, Błonie, G. Gerlach, Xikor, Vratislavia Conceptum to między innymi te polskie marki zegarków świadczą o tym, że polska myśl zegarmistrzowska powróciła. I to w bardzo dobrym wydaniu! To zegarki dopracowane pod względem designu (znajdziemy tu modele klasyczne, jak i o specjalnych funkcjach, takie jak: zegarki sportowe, nurkowe, motoryzacyjne), jak i precyzji odmierzania czasu. Czasomierze polskich marek to gustowny dodatek dla kobiet i mężczyzn, który bez wątpienia świadczy o klasie jego właściciela. Warto więc przyjrzeć się ofercie polskich marek zegarmistrzowskich i wybrać z niej coś dla siebie czy dla bliskiej osoby.

Zegarki damskie – prezent wedle gustu i potrzeb

Damskie zegarki produkowane przez polskie firmy to propozycje zarówno dla kobiet, które cenią bardziej biżuteryjne zegarki, jak i takie o sportowym sznycie. W tym pierwszym przypadku czasomierze mają zazwyczaj klasyczne okrągłe tarcze o nierzadko bajecznych kolorach, jak i bransolety w kolorach srebrnym i różnych barwach złota. To właśnie one nadają zegarkom ozdobności i biżuteryjności w dobrym guście – mogą być ogniowe, jak i delikatne typu mesh. Dla kobiet aktywnych, które lubią styl sportowej elegancji, polskie firmy zegarkowe również przygotowały dużo propozycji. Niezależnie od stylu taki zegarek to pomysł na doskonały prezent. Łączy on bowiem w sobie cechy podarunku idealnego: jest estetyczny, praktyczny i będzie bez zarzutu służył przez długi czas. Zegarki damskie na pewno z precyzją będą odmierzać szczęśliwe chwile.

Zegarki patriotyczne – ukłon w stronę historii

Polskie marki zegarmistrzowskie nawiązują do tradycji nie tylko poprzez reaktywację kultowych marek polskich zegarków i nadanie im nowego życia – jak w przypadku firmy Błonie. To także nawiązanie do dawnego designu, czego efektem są zegarki w będącym na topie stylu vintage. Ten styl często – choć nie tylko – jest wykorzystywany do tworzenia tzw. zegarków patriotycznych. Tego typu zegarki upamiętniają wydarzenia historyczne, pojazdy wojskowe, formacje walczące, które zapisały się wyraźnie w dziejach Polski. Trzeba przyznać, że te czasomierze to prawdziwy designerskich kunszt i dopracowanie szczegółów. Dzięki temu zegarki oddają ducha tego, co zegarek ma upamiętniać. Zegarki patriotyczne to gustowny dodatek z duszą – w pełnym teg stwierdzenia znaczeniu.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij