W sklepach z asortymentem ukierunkowanym na potrzeby najmłodszych klientów można znaleźć buty, które będą pasowały nawet na stopy kilkumiesięcznego dziecka. Wiadomo jednak, że te są wykonane w formie skarpetek, a co za tym idzie, idealnie dopasowują się do stopy niemalże niezależnie od wybranego rozmiaru. Gorzej jest natomiast z wyborem butów, gdy dziecko już na dobre zaczyna stawiać pierwsze kroki. To wtedy tak naprawdę trzeba wybrać pierwsze, konkretne buty. Tylko pytanie – jakie?

Różne dylematy rodziców

Rodzice zwykle chcą dla swoich dzieci jak najlepiej. To też z tego powodu tak efektywnie rozglądają się za pierwszymi butami. Chcą, aby te były nie tylko wygodne i ładne, ale również bezpieczne. Nie oznacza to jednak, że wybór butów przychodzi im z łatwością. Zwykle zastanawiają się pomiędzy tanimi a drogimi butami. Nie wiedzą, czy wybrać te z usztywnianą piętą, czy może bardziej elastyczne. Nie mają też pojęcia o tym, gdzie je kupić – czy powinien to być zwykły sklep obuwniczy, typowo dziecinny sklep obuwniczy, czy może medyczny. W ich głowach dwoją i troją się myśli, a i tak nie potrafią podjąć ostatecznej decyzji. Nie ma co się spieszyć, ale też nie można tego zakupu odkładać na później, bo w końcu dziecko musi nauczyć się chodzić i czuć się przy tym komfortowo.

 

Cenna rada eksperta

Zwykle ekspert, czyli na przykład ortopeda radzi, aby buty noszone w okresie rozwojowym dziecka były typu trzewikowatego. Chodzi o to, aby miały cholewkę oraz trzymały kostkę. Zdarza się, że u dziecka zauważa się zniekształconą kostkę, w związku z czym w tej sytuacji nie zaleca się chodzenia boso po gładkich i zarazem twardych powierzchniach, ale po piasku, trawie czy nawet żwirku. Nie ma tu sensu podawać konkretnych firm butów przeznaczonych dla dzieci, ale należy podkreślić, że buty z odpowiednimi cholewkami nie przyczyniają się do wykrzywiania nóg, lecz trzymają je w prawidłowej pozycji. Wówczas dziecko może swobodnie stawiać pierwsze kroki i kolejne, czując się przy tym bezpiecznie, stabilnie i komfortowo. Takie buty na pewno nie przyczynią się do złej postawy dziecka lub też wykrzywienia jego małych stópek.

 

Miejsce zakupu jest dowolne

Nie ma co przesadzać z zakupem butów w sklepie medycznym, czy ortopedycznym, gdzie buty dla dziecka kosztują naprawdę dużo. Równie dobre można nabyć w zwykłych sklepach obuwniczych i tak naprawdę nie muszą to być sklepy typowo ukierunkowane na potrzeby najmłodszych. Dziś wybór butów nawet dla tak młodych klientów jest bardzo duży. Warto sprawdzić buty dla dziecka na http://www.buty360.pl/dziecko Jednak wybierając je, należy bardziej skupić się na cholewkach i jakości wykonania, niż na kolorze lub fasonie. Dziecko ma przede wszystkim czuć się bezpiecznie i stabilnie. A już na pewno najmniej ważne jest tu miejsce zakupu. Jeżeli rodzice są zdecydowani, mogą kupić buty nawet w sklepie internetowym. Trzeba tylko znaleźć odpowiedni, który oferuje wysokiej jakości buty przystosowane do potrzeb małych dzieci. W razie potrzeby nawet w takich punktach sprzedaży można zwrócić zakupione obuwie, odzyskując swoje pieniądze lub po prostu wymienić na nowe.

 

Podsumowując, zakup pierwszych butów dla dziecka jest naprawdę niełatwą sprawą. Można w sumie pójść do sklepu obuwniczego, wybrać pierwsze buty we właściwym rozmiarze i takie też włożyć na stopy swojego dziecka, ale tu przecież nie o to chodzi. Przy tak trudnym zakupie nie liczy się cena ani wygląd, a bezpieczeństwo i zdrowie dziecka. W związku z tym kupowane buty powinny być odpowiednio wyprofilowane, z odpowiednią cholewką idealnie trzymającą kostkę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ