Pierwsze buty dla dziecka

W sklepach z asortymentem ukierunkowanym na potrzeby najmłodszych klientów można znaleźć buty, które będą pasowały nawet na stopy kilkumiesięcznego dziecka. Wiadomo jednak, że te są wykonane w formie skarpetek, a co za tym idzie, idealnie dopasowują się do stopy niemalże niezależnie od wybranego rozmiaru. Gorzej jest natomiast z wyborem butów, gdy dziecko już na dobre zaczyna stawiać pierwsze kroki. To wtedy tak naprawdę trzeba wybrać pierwsze, konkretne buty. Tylko pytanie – jakie?

Różne dylematy rodziców

Rodzice zwykle chcą dla swoich dzieci jak najlepiej. To też z tego powodu tak efektywnie rozglądają się za pierwszymi butami. Chcą, aby te były nie tylko wygodne i ładne, ale również bezpieczne. Nie oznacza to jednak, że wybór butów przychodzi im z łatwością. Zwykle zastanawiają się pomiędzy tanimi a drogimi butami. Nie wiedzą, czy wybrać te z usztywnianą piętą, czy może bardziej elastyczne. Nie mają też pojęcia o tym, gdzie je kupić – czy powinien to być zwykły sklep obuwniczy, typowo dziecinny sklep obuwniczy, czy może medyczny. W ich głowach dwoją i troją się myśli, a i tak nie potrafią podjąć ostatecznej decyzji. Nie ma co się spieszyć, ale też nie można tego zakupu odkładać na później, bo w końcu dziecko musi nauczyć się chodzić i czuć się przy tym komfortowo.

 

Cenna rada eksperta

Zwykle ekspert, czyli na przykład ortopeda radzi, aby buty noszone w okresie rozwojowym dziecka były typu trzewikowatego. Chodzi o to, aby miały cholewkę oraz trzymały kostkę. Zdarza się, że u dziecka zauważa się zniekształconą kostkę, w związku z czym w tej sytuacji nie zaleca się chodzenia boso po gładkich i zarazem twardych powierzchniach, ale po piasku, trawie czy nawet żwirku. Nie ma tu sensu podawać konkretnych firm butów przeznaczonych dla dzieci, ale należy podkreślić, że buty z odpowiednimi cholewkami nie przyczyniają się do wykrzywiania nóg, lecz trzymają je w prawidłowej pozycji. Wówczas dziecko może swobodnie stawiać pierwsze kroki i kolejne, czując się przy tym bezpiecznie, stabilnie i komfortowo. Takie buty na pewno nie przyczynią się do złej postawy dziecka lub też wykrzywienia jego małych stópek.

 

Miejsce zakupu jest dowolne

Nie ma co przesadzać z zakupem butów w sklepie medycznym, czy ortopedycznym, gdzie buty dla dziecka kosztują naprawdę dużo. Równie dobre można nabyć w zwykłych sklepach obuwniczych i tak naprawdę nie muszą to być sklepy typowo ukierunkowane na potrzeby najmłodszych. Dziś wybór butów nawet dla tak młodych klientów jest bardzo duży. Warto sprawdzić buty dla dziecka na http://www.buty360.pl/dziecko Jednak wybierając je, należy bardziej skupić się na cholewkach i jakości wykonania, niż na kolorze lub fasonie. Dziecko ma przede wszystkim czuć się bezpiecznie i stabilnie. A już na pewno najmniej ważne jest tu miejsce zakupu. Jeżeli rodzice są zdecydowani, mogą kupić buty nawet w sklepie internetowym. Trzeba tylko znaleźć odpowiedni, który oferuje wysokiej jakości buty przystosowane do potrzeb małych dzieci. W razie potrzeby nawet w takich punktach sprzedaży można zwrócić zakupione obuwie, odzyskując swoje pieniądze lub po prostu wymienić na nowe.

 

Podsumowując, zakup pierwszych butów dla dziecka jest naprawdę niełatwą sprawą. Można w sumie pójść do sklepu obuwniczego, wybrać pierwsze buty we właściwym rozmiarze i takie też włożyć na stopy swojego dziecka, ale tu przecież nie o to chodzi. Przy tak trudnym zakupie nie liczy się cena ani wygląd, a bezpieczeństwo i zdrowie dziecka. W związku z tym kupowane buty powinny być odpowiednio wyprofilowane, z odpowiednią cholewką idealnie trzymającą kostkę.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij