Peruka a doczepy – czym się różnią?

Peruka a doczepy – czym się różnią?

Dzisiaj możliwości na zrobienie jednodniowej fryzury czy długotrwałego przedłużenia włosów jest całe mnóstwo. Na rynku dostępne są także peruki, które zastąpią całą fryzurę.

Artykuł powstał przy współpracy ze sklepem z włosami remy-hair.pl

W przypadku łysienia lub chorób jest to idealny sposób. Można także zastosować kilka metod doczepiania włosów np. Clip-In oraz Tape-In lub postawić tylko na treski i doczepiane grzywki. Metoda Tape-In jest dla przykładu długotrwała – po doczepieniu włosów są one obecne przez około 4-8 tygodni a potem należy je podciągnąć wyżej (ze względu na rośnięcie naturalnych włosów) lub je po prostu zdjąć. Najwygodniejsze są oczywiście peruki, które wystarczy założyć na głowę w kilka sekund.

Peruki – czym są, dlaczego warto?

O perukach słyszał właściwie każdy. Są to sztuczne fryzury, który zakłada się na głowę. Niektóre z nich wykorzystują włosy naturalne a inne syntetyczne. Oczywiście wersje z włosami naturalnymi są znacznie droższe, ale także bardziej przypominają prawdziwą fryzurę zarówno wyglądem jak i w dotyku. Wersje syntetyczne to znacznie niższe ceny. Za tym jednak idzie niższa jakość włosów. Aby znaleźć dobry sklep z włosami warto wybrać się do zaufanego salonu fryzjerskiego lub poszukać dobry sklep internetowy. Włosy należy kupować tylko ze sprawdzonych źródeł a te zupełnie nieznane z bardzo niskimi, wręcz podejrzanymi cenami, na początku odrzucać. Peruki charakteryzują się tym, że są bardzo wygodne w użytku. Można je zakładać przez długi okres i w przeciwieństwie do włosów do przedłużania, nakładanie peruki trwa kilka sekund i następne kilkanaście aby dobrze ją ułożyć. Przedłużanie włosów to w niektórych przypadkach kilkuminutowa operacja, w innych zaś jest to cały zabieg, który może trwać nawet kilkanaście lub kilkadziesiąt minut.

Treski i doczepiane grzywki – najprostsza możliwość przedłużania włosów i dopinania fryzur

Treski i doczepiane fragmenty fryzur są bardzo popularne. Są to częściowe peruki, czyli sztuczne włosy, które można dopiąć do naturalnych aby zagęścić fryzurę, przedłużyć włosy lub dodać ciekawy element jak chociażby grzywkę. Treski są bardzo proste w użyciu i gwarantują szybki efekt, bezpieczeństwo dla włosów (w przypadku innych metod jak chociażby klejenie na stałe lub Tape-In może dojść do uszkodzenia włosów) i możliwość wielorazowego użytku. Praktycznie wszystkie sklepy z włosami posiadają freski i częściowe fryzury. Są one stosunkowo najtańsze w porównaniu z perukami czy włosami Tape-In oraz Clip-In i najbardziej lubiane na rynku sztucznych włosów.

Peruka a doczepy – różnice

Peruka różni się od doczepianych włosów tym, że jest to cała fryzura nakładana na głowę. Doczepy to zaś fragmenty fryzur, które służą albo wzbogaceniu naturalnych włosów o ciekawe dodatki lub po prostu chodzi o przedłużanie i zagęszczenie włosów. Kolejną różnicą jest stosowanie. Peruki można zakładać i zdejmować dowolnie, są one wielorazowego użytku i są oczywiście całkowicie bezpieczne. Doczepiane włosy już zależą od rodzaju. Są różne metody doczepiania włosów, niektóre z nich są także przeznaczone do wielorazowego przypinania i odpinania (treski lub włosy doczepiane metodą Clip-In), ale także są metody jak chociażby Tape-In, które charakteryzują się pojedynczym zabiegiem. On powoduje doczepienie tych włosów na dłuższy czas. W przypadku wyżej wymienionej metody jest to od 4 do 8 tygodni, potem należy taśmy z włosami podwyższyć. Tego typu włosy można także pielęgnować na wszelkie sposoby – podkręcać, prostować a nawet farbować. W przypadku peruk niestety praktycznie nie ma takiej możliwości. Każdy wybór ma inne zalety, jeśli nie wiesz na co się zdecydować – zapytaj o radę profesjonalistę a potem odwiedź sklep z włosami i wybierz odpowiedni dla siebie produkt. Pamiętaj jednak, że o ile peruki i niektóre rodzaje doczepionych włosów możesz zakładać samemu i jest to całkowicie bezpieczne, o tyle inne metody jak chociażby Tape-In wymagają profesjonalizmu i w przypadku złego ich zaaplikowania mogą narazić włosy na ułamanie lub wypadnięcie.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij