Perfekcyjny makijaż Tylko z odpowiednimi narzędziami!

Perfekcyjny makijaż? Tylko z odpowiednimi narzędziami!

Perfekcyjny makijaż jest ozdobą każdej kobiety. Aby jednak możliwe było jego idealne wykonanie, konieczne jest zastosowanie najwyższej jakości narzędzi. Do podstawowych narzędzi służą pędzle do makijażu i beauty blendery. Jakie są ich rodzaje i w jaki sposób ich używać? Jak utrzymać je w czystości, by mogły służyć przez długi czas?

Czym jest beauty blender?

Beauty blender jest miękką gąbeczką, która służy do perfekcyjnego nakładania podkładu na twarz. Stosowany jest już nie tylko przez profesjonalne wizażystki i kosmetyczki, ale przez wiele kobiet każdego dnia. Stosowanie beauty blendera jest bardzo łatwe. Dzięki niemu możliwe jest idealne rozprowadzenie kosmetyku na twarzy. Beauty blender ma charakterystyczny kształt łezki. Używany jest od roku 2002 dzięki rozpowszechnieniu go przez makijażystkę Rea Ann. Okazuje się, że blender nadaje się idealnie nie tylko do nakładania podkładu, ale także różu czy korektora.

Rodzaje beauty blenderów

Beauty blendery występują w kilku podstawowych rodzajach. Jeśli nie wiesz, czym nakładać podkład czy korektor, zapoznaj się z tą klasyfikacją.
Do podkładu najlepiej nadaje się blender klasyczny, najbardziej znany i powszechnie stosowany. Jeśli szukasz blendera do nakładania pudru i różu, idealnie sprawdzi się beauty blusher, czyli blender o mniejszym rozmiarze i szarym kolorze. Do rozprowadzania kosmetyku w kącikach oczu czy powiek służy miniaturka blendera, czyli micro.mini. Innym rodzajem blendera jest blender biały, służący do nakładania kremów i innych bezbarwnych kosmetyków. Blender czarny nadaje się do nakładania samoopalacza. Ostatnim rodzajem blendera jest gąbka blotterazzi, służąca do zbierania nadmiaru sebum i odświeżania makijażu.

Jak stosuje się beauty blender?

Przed użyciem blendera, należy namoczyć go w wodzie, a następnie dokładnie wycisnąć i odsączyć papierowym ręcznikiem. Na blender nakłada się wybrany kosmetyk, a następnie dociska się gąbeczkę do powierzchni skóry. Ruchy te mają przypominać odbijanie stempli. Nie należy przeciągać gąbki po twarzy, a jedynie dociskać ją do jej powierzchni. Blender ma kształt łezki- szerszą część używamy do większych powierzchni, węższą- do makijażu okolic nosa czy oczu.

Jak utrzymać beauty blender w czystości?

Okres przydatności blendera do użycia to około 3-4 miesiąca. Taki czas jest deklarowany przez producenta oryginalnych blenderów. Aby tak długotrwałe stosowanie było możliwe, konieczne jest utrzymywanie gąbeczki w czystości. Przed nałożeniem kosmetyku i tuż po użyciu, blender należy umyć. Do tego celu używa się mydła lub dedykowanego płynu. Kiedy blender zostanie umyty, należy go dokładnie wysuszyć. W tym celu zostawiamy go w przewiewnym miejscu. Blender wysycha dość szybko, a po wyschnięciu jest gotowy do kolejnego użycia. Ważne jest, by nie stawiać blendera do wyschnięcia na oknie czy na słońcu. Zarówno ciepło pochodzące z grzejników, jak i promienie słoneczne potrafią działać bardzo niszcząco na gąbeczkę, skracając znacząco jej żywotność.

Rodzaje pędzli do makijażu

Pędzle do makijażu są kolejną grupą narzędzi, które pozwalają na wykonanie perfekcyjnego make-up’u. Podobnie, jak beauty blender, pędzle do makijażu stosowane są do nakładania podkładu, ale także różu czy cieni do powiek. Pędzel do pudru jest miękki i rozłożysty, ma zaokrąglone włosie i długą rączkę. Do rozprowadzania cieni do powiek służą pędzle wąskie i szerokie, a także specjalne pędzle do blendowania, czyli łączenia kolorów cieni na powiece. Pędzle mogą być stosowane także do zaznaczania konturów oczu czy ust.

Jak utrzymać pędzle do makijażu w czystości?

Czystość pędzli do makijażu to bardzo istotna kwestia. Na twarzy znajdują się bakterie, które pozostają na pędzlach. Zanieczyszczenia wnikają pomiędzy włosie pędzla, co sprzyja namnażaniu się bakterii. Jeszcze większym problemem jest np. trądzik czy zatkane pory skóry. Są to powody, dla których pędzle do makijażu powinny być często myte. Jeżeli pędzel służy do nakładania mokrych kosmetyków, np. kremów BB czy podkładów, konieczne jest codzienne mycie pędzli. Pędzelki do nakładania kosmetyków sypkich należy myć 3-4 razy w ciągu miesiąca przy codziennym stosowaniu. Pędzle do makijażu najlepiej jest czyści przy użyciu szarego mydła bądź szamponu dla niemowląt. Jeżeli z jakiegoś powodu resztki kosmetyków spowodują zaschnięcie pędzla, pomocne okaże się zastosowanie oliwki dla dzieci. W drogeriach i aptekach dostępne są specjalistyczne płyny dedykowane czyszczeniu pędzli do makijażu.

Gdzie kupić najwyższej jakości pędzle i beauty blendery?

Sklepem, w którym możesz kupić oryginalne i najlepsze pod względem jakości pędzle i blendery jest Wizaż Sklep. Dostępne w jego ofercie produkty tworzone są z trwałych materiałów, zapewniających długotrwałe stosowanie. Decydując się na zakupy w tym sklepie zyskujesz pewność, że otrzymujesz produkty oryginalne, zgodne z zapewnieniami producenta, a atrakcyjne ceny jeszcze mocniej przemawiają za zakupem pędzli i blenderów właśnie tutaj. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą sklepu.

 

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij