Nowy Jork – odwiedź miasto, które nigdy nie zasypia

Do Nowego Jorku można dostać się na kilka sposobów – morzem, powietrzem lub lądem. Oczywiście w przypadku turysty lecącego z Polski jedyny sposób na najszybsze i najwygodniejsze dostanie się tam to lot samolotem do Nowego Jorku. Jeszcze do niedawna wyprawa taka wiązała się z koniecznością wydania paru tysięcy złotych, jednak od czasu, gdy rejsy takie zaczęły prowadzić tanie linie lotnicze, sytuacja uległa dużej zmianie teraz na taką podróż stać każdego.

Ile kosztują bilety lotnicze Nowy Jork?

Z Polski do Nowego Jorku można dostać się z kilku lotnisk, jak warszawskie lub katowickie. Jednak niemal w każdym przypadku wymagana jest przesiadka w którymś z europejskich portów lotniczych – jak Monachium czy Rzym. Nie musisz jednak tracić czasu na szukanie odpowiednich połączeń – jeśli zdecydujesz się nabyć bilety lotnicze Nowy Jork przez serwis FRU, wówczas od razu płacisz za całość. Na stronie serwisu pokazane są wszystkie loty w ciągu kolejnych miesięcy, możesz więc wybrać najlepiej Ci pasujący termin. Lot samolotem do Nowego Jorku zajmie od ok. 10 do 16 godzin – czas podróży uzależniony jest od tego, jak długo będziesz czekać na przesiadkę. Na stronach wspomnianego serwisu możesz znaleźć najszybsze połączenie i zyskać czas, który poświęcisz później na zwiedzanie tego olbrzymiego miasta. Jednak zanim udasz się samolotem do Nowego Jorku, zacznij znacznie wcześniej starania o niezbędną wizę.

Wiza – Twoja przepustka do USA

Na wstępie od razu należy zaznaczyć, że sama wiza nie upoważnia do wejścia na terytorium USA, a jedynie umożliwia stawienie się na jego punkcie granicznym. Dopiero tam urzędnik departamentu imigracji decyduje, czy możesz wkroczyć do Stanów Zjednoczonych. W najgorszym wypadku może się okazać, że musisz zawrócić do kraju – na szczęście takie sytuacje zdarzają się niezwykle rzadko. Co do samej wizy – starania o nią rozpocznij pół roku wcześniej od odwiedzenia strony ambasady USA i wypełnieniu formularzy oraz złożenia opłaty za rozpatrzenie wniosku – 150 dolarów. Niezbędna jest także rozmowa z urzędnikiem w ambasadzie lub konsulacie. Dopiero gdy masz już wizę w reku, możesz rezerwować swoje bilety lotnicze Nowy Jork.

Wielkie miasto, wielkie możliwości

Niemal każdy wie z filmów i seriali, że w Nowym Jorku miejsc do zwiedzania nie brakuje. Statua Wolności, Times Square czy Empire State Building to najbardziej rozpoznawalne miejsca, jednak nie jedyne. Warto przejść się Piątą Aleją, która jest centrum światowej finansjery, odwiedzić Central park czy Centrum Rocekefellera. Jeden dzień to zdecydowanie za mało, aby poznać wszystkie godne uwagi budynki i miejsca, dlatego udając się do Nowego Jorku zarezerwuj sobie przynajmniej 3-4 dni.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij