Najlepsze atrakcje turystyczne nad morzem 2018

Najlepsze atrakcje turystyczne nad morzem 2018

Wypoczynek nad morzem to dla wielu z nas coś wspaniałego. Pragniemy go planować każdego roku. Uznajemy, że właśnie w takim miejscu odpoczywamy i dodatkowo mamy dostęp do wielu atrakcji turystycznych. Na północy Polski pojawia się ich bardzo wiele. Warto zaznaczyć, że sama linia brzegowa Morza Bałtyckiego ciągnie się przez blisko 500 km. To piękne morze, a zarazem plaże, urokliwe klify i dużo zieleni, sprawia że regularnie tutaj przybywamy. Nad polskim morzem panuje często klimat ostry, który okazuje się dla nas odżywczy i ma pozytywny wpływ na nasze zdrowie. Z tego względu również osoby starsze chętnie przybywają nad plaże, aby móc tam odpoczywać nad wodą. Atrakcji jest tam naprawdę wiele i dlatego powinniśmy przyjrzeć się tym najważniejszym.

Najlepsze atrakcje nad morzem, to: latarnia morska, restauracja z wędzoną bądź smażoną rybą, spacer po brzegu morza, zdjęcia na kutrze rybackim, spacerowanie po plaży na gołych stopach, poszukiwania muszelek i bursztynu. Oczywiście to tylko kilka atrakcji, do których dostęp ma każdy z nas. Ale prześledźmy jeszcze inne interesujące miejsca, które znajdują się nad polskim morzem.

Najciekawsze miejsca i atrakcje nad morzem

Najlepsze miejsca i atrakcje nad morzem

Spędzając czas nad morzem chcemy zwiedzać nie tylko same morze i plażę. Chcemy również zainteresować się historią polskiego wybrzeża. W tym celu zwiedzamy pewne obiekty, które znajdują się w tej okolicy. Pewne z nich posiadają kilkaset lat, a nawet więcej. Ukazują nam historię wybrzeża w bardzo ciekawy sposób. To takie miejsca, jak: Westerplatte, Fontanna Neptuna Gdańsk, Żuraw Gdański, Dwór Artusa Gdańsk, Aleja Gwiazd w Gdańsku i Władysławowie, Bastiony Gdańsk, Bunkry w Jastarni, Krzywy Dom, Bulwar Nadmorski Gdynia, Molo Sopot, Zamek Książąt Pomorskich Słupsk, Opera Leśna Sopot, liczne zamki krzyżackie w Bytowie, Malborku i Człuchowie.

Duże wrażenie nad morzem robią na nas muzea, wystawy i pewne ekspozycje, które można poznawać w różnych porach. Dzięki temu turyści i rodzice z dziećmi chętnie wybierają się do takich miejsc. Oto kilka najlepszych, do których warto się wybrać: Skansen Kuli, Muzeum Motyli, Muzeum Miasta Gdyni, Muzeum Motoryzacji Gdynia, Muzeum Sopotu, Katownia i Muzeum Bursztynu Gdańsk, Muzeum Marynarki Wojennej Gdynia, Skansen Parowóz w Kościerzynie. Zapewne jeszcze wiele z tych miejsc nad morzem nie poznaliśmy i warto nadrobić te zaległości.

Atrakcyjne miejsca przyrodnicze nad morzem

Styczność z naturą ma na nas bardzo pozytywny wpływ. Cieszymy się, że występują ona również nad morzem, gdy wyjeżdżamy służbowo, na wakacje czy urlop. W takich momentach możemy przez chwilę zatrzymać się w rożnych pięknych miejscach, o które zadbała naturalna przyroda. Prześledźmy, czy już tutaj byliśmy. Oto kilka parków, lasów i rezerwatów, które warto poznać nad morzem Bałtyckim.

 • groty mechowskie
 • klif w Gdynia Orłowo
 • cypel rewski
 • jar Raduni
 • rezerwat lubygość
 • rezerwat bukowa góra pod pysznem
 • rezerwat kamienne kręgi w odrach
 • woliński park narodowy
 • wąwóz lisi Jar w Jastrzębiej Górze
 • Drawski Park Narodowy
 • Wydmy w Słowińskim Parku Narodowym

Pozostałe atrakcje turystyczne nad morzem

Pozostałe atrakcje nad morzem

Poznaliśmy już znane atrakcje nad morzem, a zarazem te, które zapewniła nam przyroda. To wspaniałe osiągnięcia. Ale nie chcemy się poddawać. Interesują nas kolejne miejsca, które na pomorzu mogą zapewnić nam mnóstwa atrakcji i przyjemności. W tym celu poznajmy jeszcze kilka innych propozycji, docenionych przez samych mieszkańców, jak i przybywających turystów.

 1. Jarmark Dominikański w Gdańsku
 2. Pepsi Music City w Sopocie
 3. Letni Jarmark Etnograficzny w Gdańsku,
 4. Sopot Art Opera
 5. Oblężenie Malborka 2012
 6. D-Day Hel
 7. Gokarty Sopot
 8. Kolejka Wąskotorowa
 9. Jumpy Park w Malborku
 10. Akwarium Gdyńskie
 11. Fokarium na Helu
 12. Kraina Zabawy
 13. Łeba Park
 14. Planetarium w Gdańsku
 15. Park Linowy Na Wydmie
 16. PGE Arena Gdańsk

Atrakcje i miejsca turystyczne nad morzem w Polsce

Nad morzem można spędzić czas na wiele sposobów. Warto więc nie tylko pojawić się na plaży, ale lepiej zaplanować taką wycieczkę czy urlop. Będzie to lepiej wykorzystany czas dla nas i naszych bliskich. Dodatkowo kwaterę będziemy mogli znaleźć już blisko plaży. Często hotele te są świetnie wyposażone, posiadają strefę spa&wellness. W nich łatwo jest nam relaksować się poprzez sauny, kąpiele i dodatkowe masaże, które są do naszej dyspozycji. Im lepiej zaplanujemy taki wypoczynek, tym szybciej wrócimy nad morze za pewien czas.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij