Modny mężczyzna – wielki powrót kolorowych marynarek

Modny mężczyzna – wielki powrót kolorowych marynarek

Już pod koniec XX wieku kolorowe marynarki męskie przeżywały istny renesans. Przez pewien czas męska elegancja powróciła do klasycznych wzorców, jednak przeglądając magazyny modowe, można odnieść nieodparte wrażenie, że kolorowe garnitury znów podbijają gusta młodych mężczyzn. Elegancka odzież męska stawia na ogół sztywne zasady w zakresie doboru fasonów i dzieli się na świat formalny oraz nieformalny. Są faceci, którzy przełamują schematy i pragną wnieść do tego świata nieco więcej finezji na co dzień. Niektórzy idą jeszcze dalej i stawiają na kolorowe garnitury nawet przy okazjach o wyższym stopniu formalności. Modne marynarki męskie dostępne są w ciekawych odcieniach oraz fasonach nie tylko przystosowanych do zastosowań casualowych, lecz także i wieczorowych. Nie brakuje także dość ekstrawaganckich modeli w zabawne oraz intrygujące wzory.

Kolorowe sportowe marynarki – męskie sposoby na styl i wygodę

W codziennych zastosowaniach najlepiej postawić na marynarkę sportową. Nie tylko jej krój zapewnia więcej swobody. Do tworzenia nieformalnych modeli casualowych stosowane jest znacznie większe spektrum tkanin niż do marynarek wieczorowych. Nie brakuje także nowoczesnych wariantów z dodatkiem włókien elastycznych, które sprawią, że marynarka wspaniale zaadaptuje się do ruchów każdego, kto ją ubierze. Sportowe marynarki męskie stanowią idealny wybór na codzienność współczesnego gentlemana. W przypadku dziennych zastosowań o niskim stopniu formalności warto odpuścić sobie zbyt wyraziste kolory. Światło słoneczne optycznie odbierze im uroku, natomiast w przypadku jaśniejszych, lekko przygaszonych odcieni uwypukli charakter stroju. Ciekawy strój z pewnością stworzy marynarka w kolorze czerwieni lub turkusowym. Krwistą czerwień oraz eleganckie głębokie odcienie niebieskiego warto zostawić na kreacje wieczorowe.

Kolorowe sportowe marynarki – męskie sposoby na styl i wygodę

Wyobraźnia a elegancka odzież męska – jak pogodzić jedno z drugim?

Wieczorowe kreacje na bankiety oraz imprezy o wyższym stopniu formalności wymagają od nas przestrzegania pewnych reguł komponowania stroju. Choć nowoczesne trendy wzornicze dopuszczają niewielkie odstępstwa od zasad, na ogół trzymajmy się strojów jednobarwnych. Jeśli wydarzenie zostało określone jako formalne, pozwólmy sobie tylko i wyłącznie na wariacje koloru niebieskiego. Niektóre osoby mają czasem niezrozumiałą pokusę założenia brązowej marynarki, która po godzinie 18:00 jest niedopuszczalna. Wyraża się to słynną regułą „no brown after six”. Niestety, w tym aspekcie nasza kreatywność powinna ograniczać się wyłącznie do subtelnych detali. Jej ujście można odnaleźć w dobraniu modelu o ciekawym kolorze guzików. Do eleganckiej marynarki wieczorowej, niezależnie od jej koloru dobieramy wyłącznie białą koszulę. W zastosowaniach formalnych warto postawić na kołnierzyki dopuszczające stosowanie rozłożystego krawata lub muchy (cutaway, kent).

Wyobraźnia a elegancka odzież męska – jak pogodzić jedno z drugim

Modne marynarki męskie dostępne są w rozmaitych wzorach

Podstawową wariacją dotyczącą kolorowych marynarek męskich są odmienne lekko jaśniejsze lub ciemniejsze klapy. Dobrym urozmaiceniem jest także mocno kontrastujący odcień wnętrz mankietów. Marynarki męskie dostosowane do bardziej niecodziennych, aczkolwiek nieformalnych zastosowań także istnieją i to w wielu kuriozalnych wariantach. Nie brakuje intrygujących wariantów, w których całość garnituru prezentuje np. powiązane ze sobą fabularnie scenki z komiksu lub przedstawia testowy obraz znany z ekranów starych telewizorów. Na szczęście dostępne są nie tylko tak intrygujące wzory, lecz także bardziej codzienne aranżacje form płaskich. Poza typowymi wzorami kratowymi w internecie znajdziemy wiele marynarek z kształtami kolistymi w jedno- oraz wielobarwnych aranżacjach. Jeśli chcemy kreować swój image jako ekscentryczny oraz intrygujący, nie wahajmy się kupić kilka marynarek w różne wzory. Imprezy organizowane do pewnego niższego stopnia formalności (np. pracownicze) dopuszczają stosowanie zróżnicowanych wzorniczo garniturów. Z tego powodu w garderobie modnego gentlemana nie może zabraknąć choćby jednej półformalnej marynarki z subtelnym jednolitym wzorem.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij