Wieści ze świata mody donoszą, że w roku 2016 najmodniejsza w temacie fryzur będzie niedbałość. Nie chodzi naturalnie o zaniedbane włosy – celem fryzjerów będzie osiągnięcie efektu zwiewności, zapewnienie patrzących, że ta fryzura nie wymagała godzin przed lustrem. Co składa się na trendy ze świata fryzjerskiego w bieżącym roku, jakie fryzury warto nosić i na czym zawiesić oko, żeby wyglądać najbardziej na czasie?

Włosy układane wiatrem

Po geometrycznych, mocnych i równych cięciach, nastał triumfalny powrót artystycznego nieładu. Triumfy święcą fryzury wyglądające, jakby włosy suszył silny wiatr. Wrażenie, które powinny sprawiać, to przede wszystkim wrażenie zwiewności, lekkości i dynamiki, którą osiąga się przez cięcie poziomami i cieniowanie, także bardzo mocne (tak zwane choppy hair). Modne fryzury powinny zapewniać patrzącego, że ich właściciel po prostu obudził się tak rano – i wyszedł z domu. Niezależnie od tego, ile pracy rzeczywiście zostało włożone w ułożenie fryzury, taki właśnie efekt powinien być tym, do którego warto dążyć w tym sezonie. Ucieszą się posiadaczki niesfornych włosów, które w naturalny sposób pomagają osiągnąć podobne efekty. Za to od tych, które natura obdarzyła cienkimi i prostymi włosami wpisanie się w ten trend może wymagać nieco więcej pracy, ponieważ ciekawe fryzury często wymagają stylizowania i unoszenia z natury delikatnych pasm. Dlatego też być może lepiej sprawdzi się w ich przypadku drugi kierunek, w którym poszła fryzjerska moda w roku dwa tysiące szesnastym – grzywki.

A może grzywka?

Cięcia z grzywką ciągle mają się dobrze i należą do jednych z najmodniejszych. W zasadzie, ten trend nie określa, jak powinna wyglądać grzywka. Może być całkiem prosta i geometryczna, co nieco nawiązuje do mody z minionych sezonów. Może pasować do trendu messy hair, być kręcona i nieposkromiona. Można zdecydować się na grzywkę zakrywającą brwi albo taką, która nie sięga połowy czoła. Oczywiście, niektóre z propozycji są bardziej odważne, ale fryzury z grzywką nadają się niemal dla każdego. Dla odważnych kobiet z regularnymi rysami twarzy świetną i intrygującą propozycją są krótkie, postrzępione cięcia, które odsłaniają większość czoła. Ciekawe fryzury daje także zabawa efektem asymetrii, choć w tym przypadku lepiej powierzyć swój image zaufanemu, sprawdzonemu fryzjerowi, który ma wyczucie i wie, co w trawie piszczy. Z kolei romantyczne dusze z pewnością będą czuły się dobrze z grzywkami optymalnej długości, nieagresywnie wycieniowanymi i opadającymi lekko na oczy. Kolejną kwestią poza osobowością, którą warto wziąć pod uwagę decydując się na grzywkę, jest kształt twarzy. Okrągła wygląda zupełnie inaczej z takim samym typem cięcia niż owalna czy kwadratowa. Fryzury z grzywką mają to do siebie, że grzywka jest ich centralnym elementem i rzuca się w oczy jako pierwsza, nadając charakter całej fryzurze a także noszącej ją osobie. Grzywkę można zaczesać na bok, podnieść lekko do góry, zakręcić – obowiązuje pełna dowolność interpretacji, a cel jest jeden – fajne fryzury, pełne dynamiki i podkreślające urodę.

Boby i asymetria

Echem z poprzednich sezonów jest też ciągle popularna i lubiana przez kobiety na całym świecie fryzura typu bob. To z kolei przekłada się na trend asymetrii, który jest rożnie interpretowany – od bardzo lekkich, niemal zachowawczych akcentów aż po szalone interpretacje hitów z wybiegów. Eleganckie fryzury zyskały nową definicję – teraz nie są to jedynie zachowawcze, najpopularniejsze cięcia ale także asymetria. Tak szeroka gama trendów pozwala stwierdzić, że tegoroczna moda przyzwala na różne szaleństwa i kreowanie własnego wizerunku w sposób jak najbardziej zgodny z poczuciem gustu i estetyki. Elegancja ulega przedefiniowaniu, a swoboda naprawdę stała się swobodą.

Stylizacyjna wolność

Trendem można także nazwać w tym roku ograniczanie ilości używanych kosmetyków do stylizacji. Nierówne przedziałki, wystające z upięcia luźne kosmyki, to wszystko przestaje razić, a wchodzi w szeroką definicję modnych fryzur, które w tym sezonie opierają się głównie na swobodzie. Już nie tylko eleganckie fryzury przeciwstawiane prostym fryzurom – teraz to także cała gama wyjść i pomysłów pośrednich, które pozwalają na kreowanie siebie.

Trendy fryzjerskie w 2016 rok

Trendy fryzjerskie w 2016 roku są zróżnicowane i pozwalają na wybieranie spomiędzy klasycznych i nowoczesnych opcji. Taka szeroka gama pozwoli każdej kobiecie zdecydować się na cięcie, w którym będzie czuła się piękna i całkowicie swobodna. Poczucie dobrego wyboru jest przecież fundamentem świetnego wyglądu – trudno jest mówić o prezentowaniu się dobrze, gdy prezentujący się wyraźnie czuje, że fryzura którą nosi nie jest dla niego. Nie każda kobieta chce mieć artystyczny nieład na głowie, a niektóre zupełnie nie widzą się z grzywką. Wiele preferuje bardzo proste fryzury, które nie wyróżniają ich z tłumu, a przy tym pozwalają wyglądać dobrze. Na szczęście świat mody w kategorii włosów jest bardzo różnorodny i uwzględnia indywidualny gust tych, którzy chcą za nim podążać.

Artykuł powstał przy współpracy z Technikum Usług Fryzjerskich Dehag Extra z Białegostoku.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułKosmetyki, które poprawią wygląd kobiecej twarzy
Następny artykułJak prać koronkowe majtki?
Portal FunFashion.pl to ciekawe artykuły z branży modowej, ale nie tylko! Znajdziecie tu m.in. pomocne porady czy artykuły z tematyki lifestyle. Krótko mówiąc, każdy znajdzie coś dla siebie!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ