Modne fryzury 2016 – jakie cięcie?

Wieści ze świata mody donoszą, że w roku 2016 najmodniejsza w temacie fryzur będzie niedbałość. Nie chodzi naturalnie o zaniedbane włosy – celem fryzjerów będzie osiągnięcie efektu zwiewności, zapewnienie patrzących, że ta fryzura nie wymagała godzin przed lustrem. Co składa się na trendy ze świata fryzjerskiego w bieżącym roku, jakie fryzury warto nosić i na czym zawiesić oko, żeby wyglądać najbardziej na czasie?

Włosy układane wiatrem

Po geometrycznych, mocnych i równych cięciach, nastał triumfalny powrót artystycznego nieładu. Triumfy święcą fryzury wyglądające, jakby włosy suszył silny wiatr. Wrażenie, które powinny sprawiać, to przede wszystkim wrażenie zwiewności, lekkości i dynamiki, którą osiąga się przez cięcie poziomami i cieniowanie, także bardzo mocne (tak zwane choppy hair). Modne fryzury powinny zapewniać patrzącego, że ich właściciel po prostu obudził się tak rano – i wyszedł z domu. Niezależnie od tego, ile pracy rzeczywiście zostało włożone w ułożenie fryzury, taki właśnie efekt powinien być tym, do którego warto dążyć w tym sezonie. Ucieszą się posiadaczki niesfornych włosów, które w naturalny sposób pomagają osiągnąć podobne efekty. Za to od tych, które natura obdarzyła cienkimi i prostymi włosami wpisanie się w ten trend może wymagać nieco więcej pracy, ponieważ ciekawe fryzury często wymagają stylizowania i unoszenia z natury delikatnych pasm. Dlatego też być może lepiej sprawdzi się w ich przypadku drugi kierunek, w którym poszła fryzjerska moda w roku dwa tysiące szesnastym – grzywki.

A może grzywka?

Cięcia z grzywką ciągle mają się dobrze i należą do jednych z najmodniejszych. W zasadzie, ten trend nie określa, jak powinna wyglądać grzywka. Może być całkiem prosta i geometryczna, co nieco nawiązuje do mody z minionych sezonów. Może pasować do trendu messy hair, być kręcona i nieposkromiona. Można zdecydować się na grzywkę zakrywającą brwi albo taką, która nie sięga połowy czoła. Oczywiście, niektóre z propozycji są bardziej odważne, ale fryzury z grzywką nadają się niemal dla każdego. Dla odważnych kobiet z regularnymi rysami twarzy świetną i intrygującą propozycją są krótkie, postrzępione cięcia, które odsłaniają większość czoła. Ciekawe fryzury daje także zabawa efektem asymetrii, choć w tym przypadku lepiej powierzyć swój image zaufanemu, sprawdzonemu fryzjerowi, który ma wyczucie i wie, co w trawie piszczy. Z kolei romantyczne dusze z pewnością będą czuły się dobrze z grzywkami optymalnej długości, nieagresywnie wycieniowanymi i opadającymi lekko na oczy. Kolejną kwestią poza osobowością, którą warto wziąć pod uwagę decydując się na grzywkę, jest kształt twarzy. Okrągła wygląda zupełnie inaczej z takim samym typem cięcia niż owalna czy kwadratowa. Fryzury z grzywką mają to do siebie, że grzywka jest ich centralnym elementem i rzuca się w oczy jako pierwsza, nadając charakter całej fryzurze a także noszącej ją osobie. Grzywkę można zaczesać na bok, podnieść lekko do góry, zakręcić – obowiązuje pełna dowolność interpretacji, a cel jest jeden – fajne fryzury, pełne dynamiki i podkreślające urodę.

Boby i asymetria

Echem z poprzednich sezonów jest też ciągle popularna i lubiana przez kobiety na całym świecie fryzura typu bob. To z kolei przekłada się na trend asymetrii, który jest rożnie interpretowany – od bardzo lekkich, niemal zachowawczych akcentów aż po szalone interpretacje hitów z wybiegów. Eleganckie fryzury zyskały nową definicję – teraz nie są to jedynie zachowawcze, najpopularniejsze cięcia ale także asymetria. Tak szeroka gama trendów pozwala stwierdzić, że tegoroczna moda przyzwala na różne szaleństwa i kreowanie własnego wizerunku w sposób jak najbardziej zgodny z poczuciem gustu i estetyki. Elegancja ulega przedefiniowaniu, a swoboda naprawdę stała się swobodą.

Stylizacyjna wolność

Trendem można także nazwać w tym roku ograniczanie ilości używanych kosmetyków do stylizacji. Nierówne przedziałki, wystające z upięcia luźne kosmyki, to wszystko przestaje razić, a wchodzi w szeroką definicję modnych fryzur, które w tym sezonie opierają się głównie na swobodzie. Już nie tylko eleganckie fryzury przeciwstawiane prostym fryzurom – teraz to także cała gama wyjść i pomysłów pośrednich, które pozwalają na kreowanie siebie.

Trendy fryzjerskie w 2016 rok

Trendy fryzjerskie w 2016 roku są zróżnicowane i pozwalają na wybieranie spomiędzy klasycznych i nowoczesnych opcji. Taka szeroka gama pozwoli każdej kobiecie zdecydować się na cięcie, w którym będzie czuła się piękna i całkowicie swobodna. Poczucie dobrego wyboru jest przecież fundamentem świetnego wyglądu – trudno jest mówić o prezentowaniu się dobrze, gdy prezentujący się wyraźnie czuje, że fryzura którą nosi nie jest dla niego. Nie każda kobieta chce mieć artystyczny nieład na głowie, a niektóre zupełnie nie widzą się z grzywką. Wiele preferuje bardzo proste fryzury, które nie wyróżniają ich z tłumu, a przy tym pozwalają wyglądać dobrze. Na szczęście świat mody w kategorii włosów jest bardzo różnorodny i uwzględnia indywidualny gust tych, którzy chcą za nim podążać.

Artykuł powstał przy współpracy z Technikum Usług Fryzjerskich Dehag Extra z Białegostoku.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij