Kupujemy rower miejski

Kobiety ceniące aktywny tryb życia chętnie sięgają po rower. Poruszają się nim na co dzień, po swoim mieście, na przykład dojeżdżając do pracy czy też relaksując się podczas weekendu. To nieodłączny element życia wielu z nas. Dawniej typowe rowery miejskie nie były zbyt atrakcyjne wizualnie – dzisiaj rowery city dla kobiet łączą w sobie wygodę i ciekawy design.

Rowery city – elegancja i komfort jazdy

Bardzo interesującą ofertę rowerów city dla kobiet przedstawia na przykład sklep internetowy rowerzysta.pl. Oferuje on rowery miejskie dla nowoczesnych kobiet, które dbają o dobrą kondycję i swój atrakcyjny wygląd. Z tego też powodu rowery miejskie oferowane w sklepie Rowerzysta.pl celują w wielkomiejski design. Zostały one zbudowane z materiałów najwyższej jakości, przy czym w przeciwieństwie do rowerów górskich, czy turystycznych – bardzo ważnym aspektem jest tu estetyka wykonania. Możemy znaleźć w ofercie sklepu rowery city dla kobiet cechujące się bardzo nowoczesnym designem, ale również i te, które inspirowane są stylem retro. Dawno minęły już czasy, kiedy kobieta na rowerze musiała szukać kompromisu między wygodą i atrakcyjnym wyglądem. Dzisiejsze rowery city dla kobiet dostępne są często w ładnych, subtelnych kolorach, wyposażone w subtelne koszyczki, które z pewnością przydadzą się każdej kobiecie podczas zakupów, i inne dodatki.

Jak dobrać odpowiedni rower miejski?

Mimo iż mamy do wyboru tak wiele modeli rowerów miejskich, które zachęcają nas do zakupu swoim atrakcyjnym wyglądem, pamiętajmy o tym, aby nie skupiać się wyłącznie na kwestiach wyglądu. Bezpieczeństwo zawsze powinno być dla nas najważniejsze. Dlatego zwróćmy uwagę na to, aby rower miejski był dobrze dopasowany do naszych potrzeb. Przede wszystkim, dobrze dobierzmy rozmiar ramy roweru, żeby zapewnić sobie maksymalny komfort jazdy. Jeśli rama będzie źle dobrana, szybko się zmęczymy i zniechęcimy do jazdy. Nie kupujmy nigdy roweru o źle dobranej wielkości ramy, tłumacząc sobie, że potem zniwelujemy to na przykład poprzez ustawienie siodełka. Źle dobrana wielkość ramy odbierze nam całą przyjemność z jazdy.

Sprawdź wagę roweru

Warto również zwrócić uwagę na wagę roweru. Rowery city dla kobiety powinny być dość lekkie. Ma to znaczenie nie tylko podczas jazdy, kiedy łatwiej prowadzi się lekki rower, ale i w innych sytuacjach. Jeśli mieszkasz w bloku i za każdym razem musisz rower znieść i wnieść po schodach, będzie to znacznie łatwiejsze w przypadku, gdy zadbamy o to, by był on dość lekki. Oczywiście najlżejsze modele są dość drogie. Zwróćmy jednak uwagę na fakt, że często rower city jest stosunkowo ciężki ze względu na wszystkie dodatki, które nie są potrzebne na przykład w rowerach dla profesjonalistów. Bagażnik, błotniki, dynamo czy stopka – to wszystko nam się może przydać do jazdy w mieście, a swoje musi ważyć. Taki rower będzie więc ważył 15-18 kilogramów. Przed zakupem sprawdźmy, czy będziemy w stanie go na przykład wnosić na schody.

Co jeszcze przyda na się podczas jazdy w mieście?

Pamiętajmy o tym, że planując swój budżet, jaki chcemy przeznaczyć na zakup roweru miejskiego, warto zostawić sobie pewien zapas pieniędzy na niezbędne akcesoria.
To prawda, że rowery miejskie nie wymagają takiego dodatkowego sprzętu, jak na przykład rowery górskie czy turystyczne. Ważna jest przede wszystkim kierownica i dość miękkie siodełko (ale nie zbyt miękkie, gdyż to zacznie nam przeszkadzać podczas dłuższych przejażdżek). Do roweru warto dokupić jednak bagażnik na kierownicę, torebkę do umieszczenia pod siodełkiem, licznik rowerowy, pompkę umieszczaną w ramie i koszyk na bidon. Czasami niektóre z tych dodatków są już sprzedawane razem w zestawie z rowerem, resztę musimy dokupić osobno. Nie są one drogie, ale zawsze warto mieć świadomość, że to dodatkowy wydatek.

Rowery city dla kobiet dostępne na polskim rynku prezentują się coraz lepiej. Dowodem na to może być oferta sklepu rowerzysta.pl -oferowane tu rowery wspaniale łączą w sobie piękny wygląd i wysoki komfort jazdy.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij