Jakie soczewki jednodniowe wybrać ?

Jakie soczewki jednodniowe wybrać?

Soczewki jednodniowe są wyjątkowo wygodnym rozwiązaniem dla osób aktywnych fizycznie, często podróżujących lub chcących skorzystać ze szkieł kontaktowych sporadycznie. Na rynku istnieje wiele rodzajów soczewek jednodniowych. Jakie są ich zalety? Jakie jednodniowe szkła kontaktowe wybrać? Na co zwrócić uwagę?

Dla kogo soczewki jednodniowe?

Soczewki kontaktowe jednodniowe, w przeciwieństwie do tych miesięcznych, nie wymagają zachowania tak wymagających zabiegów pielęgnacyjnych i higienicznych. Soczewki jednodniowe zakłada się rano, a po zdjęciu wyrzuca do kosza na śmieci. Każda para zapakowana jest sterylnie w osobny blister, dzięki czemu zakładanie ich nie wymaga specjalnych warunków. Wystarczy dostęp do bieżącej wody i mydła antybakteryjnego do dokładnego oczyszczenia dłoni.

Z tego względu soczewki jednodniowe to bardzo wygodna opcja dla osób uprawiających sport lub często podróżujących. Soczewki miesięczne mogą łatwo ulec mechanicznemu zniszczeniu lub zanieczyszczeniu. Użytkownicy jednodniowych szkieł doceniają brak konieczności stosowania dodatkowych akcesoriów i płynów. Szkła jednodniowe chętnie wykorzystywane są również przez osoby, które dopiero rozpoczynają użytkowanie soczewek lub które sięgają po nie sporadycznie.

Jakie są zalety soczewek jednodniowych?

Jednodniowe soczewki korekcyjne posiadają wiele zalet. Ze względu na to, że po użyciu wyrzucane są do kosza na śmieci, a każda kolejna para przetrzymywana jest w sterylnych blistrach, istnieje zdecydowanie mniejsze prawdopodobieństwo zanieczyszczenia. Jest to bardzo ważna kwestia. Dostanie się bakterii czy drobnoustrojów do oka może spowodować poważne podrażnienie, a nawet niebezpieczną infekcję.

Osoby, które dopiero zaczynają używać szkieł kontaktowych chętnie sięgają po soczewki jednodniowe ze względu na mniejszą inwestycję, z jaką się wiążą. W ten sposób mogą przetestować szkła bez obawy, że pieniądze wydane zostaną na marne.

Obecnie soczewki jednodniowe wykonywane są z silikonowego hydrożelu, który charakteryzuje się wysoką przepuszczalnością tlenu. Dzięki temu oczy są wypoczęte przez cały dzień i nie pojawiają się nieprzyjemne podrażnienia.

Rodzaje soczewek jednodniowych

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów jednodniowych soczewek kontaktowych. Ze względu na wadę wzroku, do której leczenia są przeznaczone, wyróżniamy:

  • soczewki sferyczne-przeznaczone dla krótkowidzów i dalekowidzów;

  • soczewki toryczne – dla osób z astygmatyzmem;

  • soczewki multifokalne, inaczej progresywne – dla komfortowego widzenia z daleka i bliska, zalecane przy prezbiopii (starczowzroczności) .

Które soczewki jednodniowe wybrać?

Za odpowiednie dopasowanie soczewek jednodniowych odpowiedzialny jest okulista lub optometrysta. Jeśli podejrzewasz u siebie wadę wzroku lub używasz na co dzień okularów i chciałbyś przetestować soczewki, powinieneś udać się do specjalisty, który dokładnie określi wadę i wybierze najlepsze szkła kontaktowe. Wysokiej klasy specjalistów oraz szeroki wybór soczewek jednodniowych gwarantuje salon twojesoczewki.com. Już podczas pierwszej wizyty nastąpi przymiarka soczewek, a także otrzymanie zestawu testowego.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij