Jakie aplikacje pomogą przy treningu rowerowym?

Smartfon towarzyszy nam już niemalże na każdym kroku. Komunikator, przenośna platforma do gier, odtwarzacz muzyki, podręczna skarbnica wiedzy. Jeśli znajdują zastosowanie w tak wielu dziedzinach naszego życia to dlaczego nie wykorzystać ich do polepszenia efektywności sportowych zmagań?

Artykuł powstał przy współpracy ze sklepem rowerowym Rowerzysta

Tym bardziej że oferują do tego bardzo przydatne narzędzia, które pozwolą nam nie tylko na stałą kontrolę aktywności, ale także zmotywują do dalszych działań, gdy pojawi się moment zwątpienia.

Smartasystenci

Rynek urządzeń elektronicznych obfituje w ogrom różnego rodzaju treningowych wspomagaczy. Choć wymieniony już smartfon samodzielnie spełnia oczekiwania w codziennej aktywności, to dla jeszcze lepszych efektów połączyć możemy go ze Smartwatchem lub Smartbandem.

Kontrolowanie trasy i przejechanych kilometrów rzucając tylko okiem na nadgarstek, wydaje się całkiem przydatną opcją zwłaszcza dla rowerzystów. Takie możliwości oferuje właśnie Smartwatch pozwalając dodatkowo na odbieranie powiadomień z telefonu bez konieczności wyciągania go z kieszeni.

Gdy nie jesteśmy zainteresowani kupnem zegarka to ciekawą opcją będzie także sparowanie telefonu z inteligentną opaską Smartband. Posiada ona znacznie mniej funkcji jednak możliwość mierzenia tętna, spalonych kalorii czy przebytych kilometrów wciąż wydają się przydatne. Nie wolno jednak zapominać, że trzonem poprawnego działania tych urządzeń jest dobrze dobrana aplikacja. Którymi zatem powinien się zainteresować aktywny rowerzysta?

Aplikacje rowerowe

Mobilne sklepy z aplikacjami takie jak App Store w systemie iOS czy Google Play dla urządzeń pracujących na Androidzie obfitują w szereg ”apek” do mierzenia różnorakich dyscyplin sportowych. Znajdują się między nimi również te o przeznaczeniu rowerowym.

Endomondo – popularna aplikacja głównie ze względu na wsparcie dla wielu rodzajów aktywności. Nie oznacza to jednak, że rower został tu potraktowany po macoszemu. Program jest przejrzysty i prosty w obsłudze. Oprócz podstawowych funkcji takich jak mierzenie kilometrów oferuje także możliwość porównywania swoich postępów z innymi użytkownikami. Występuje w darmowej wersji oraz alternatywnej płatnej o nazwie PRO, która otwiera szerszy dostęp do statystyk.

ImapMyRide – dostępna na wiodące systemy operacyjne. Umożliwia tworzenie własnych tras oraz planów treningów. Entuzjaści portali społecznościowych docenią opcję udostępniania na żywo przebiegu trasy oraz osiąganych postępów.

Bikecomputer – aplikacja przydatna zwłaszcza dla tych rowerzystów, którzy nie lubią być ograniczani koniecznością stałego podłączenia do internetu. Bikecomputer umożliwia wgranie map oraz zaplanowanie trasy offline. Dostępne tylko na urządzenia z systemem Android.

Strava Cycling – ciekawa aplikacją będąca jedną z najpopularniejszych wśród rowerzystów. Głównym jej założeniem jest rywalizacja, dzięki której trening staje się jeszcze przyjemniejszy. Użytkownik oprócz podstawowych funkcji ma dostęp do listy wyzwań takich jak przejechanie określonej ilości kilometrów w odpowiednio krótkim czasie lub np. w skali miesiąca. Rozpoczynając wyzwanie, informowani jesteśmy o innych rowerzystach konkurujących z nami oraz o czasie do końca kompetycji.

Dla większej wygody

Po wybraniu odpowiedniego sprzętu oraz aplikacji dobrym pomysłem będzie również zadbanie o bezpieczeństwo naszego smartfona. Z pomocą przyjdzie szereg pokrowców, etui i uchwytów, które zapewnią stabilność dla telefonu nawet na największych wybojach. Kompatybilne są one z każdym wiodącym producentem i na sprzęcie takim jak rowery Romet, Merida czy Fox nie musimy się przejmować tym, że któryś z akcesoriów nie będzie pasował do naszego modelu.

Podsumowanie

Monitorowanie swojej aktywności i postępów to klucz do sukcesu. Aplikacje rowerowe zapewnią nam nie tylko to, ale również możliwość planowania tras, obliczenia spalonych kalorii oraz dzielenie się postępami ze znajomymi, a nawet rzucenie wyzwania innym rowerowym pasjonatom.

W połączeniu ze Smartwatchem lub Smartbandem stworzą idealny zestaw do osiągania jeszcze lepszych osiągów w przyjemny i prosty sposób, dlatego warto do zabrać ze sobą elektronicznego kompana, który z pewnością odwdzięczy się za możliwość wzięcia udziału w naszych treningach.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij