Jak znaleźć walizkę idealną?

Dzisiejsze możliwości komunikacyjne oraz dostępność tanich środków sprawiła, że ludzie coraz chętniej podróżują nawet w najodleglejsze zakątki świata. Wiąże się to oczywiście ze stale rosnąca bagaży. Różnego rodzaju walizki sprawdzą się najlepiej w przypadku stosunkowo niewielkich rzeczy osobistych takich jak ubrania czy kosmetyki. Czym się kierować podczas wyboru najlepszej z nich?

Walizki kabinowe – dlaczego wytrzymałość walizki jest ważna?

Dużym błędem jest wybór jakiejkolwiek walizki podróżnej. Dlaczego? Ponieważ bardzo często takie walizki okazują się bardzo nietrwałe. Jak pokazuje doświadczenie, obsługa lotniska nie zawsze obchodzi się delikatnie z bagażem podróżnych. Chociażby z tego powodu warto wybrać model walizki, która jest wyposażona w różnego rodzaju wzmocnienia. Ciężkie przedmioty mogą również bardzo obciążać konstrukcję walizki. Do przewożenia tego rodzaju bagaż najlepiej sprawdzają się walizki kabinowe.

walizki kabinowe

Walizki na kółkach – jak dobierać w zależności od środka transportu?

Jednym z najpowszechniej stosowanych rozwiązań przed producentów walizek jest umieszczenie całej konstrukcji na stelażu z uchwytem. Stelaż ten najczęściej posiada dwa lub cztery kółka. W jaki sposób dobierać liczbę kółek w zależności od środka transportu? W przypadku pociągów oraz tramwajów wygodniejszym rozwiązaniem jest walizka na stelażu, który zawiera cztery kółka. Waga bagażu nie powinna przekraczać w tym przypadku kilkudziesięciu kilogramów. Walizka, która porusza się za pomocą czterech kółek pozwala na łatwiejszej poruszanie się na przykład po zatłoczonym wagonie tramwajowym. Walizki na dwóch kółkach znacznie lepiej sprawdzą się natomiast, kiedy ich użytkownik często się spieszy. Taka sytuacja ma najczęściej miejsce na lotniskach. Nie bez znaczenia dla komfortu prowadzenia oraz użytkowania walizki ma również sposób wykonania kółek. W najtańszych modelach, które można najczęściej spotkać w supermarketach, najczęściej montowane są kółka plastikowe. Takie kółka są bardzo podatne na uszkodzenia, a ponadto prowadzenie walizki po chropowatej lub śliskiej powierzchni może być bardzo niekomfortowe w przypadku takich modeli. Komfortowe walizki na kółkach powinny być wyposażone w kółka wykonane z kauczuku, który dostosuje się do rodzaju powierzchni, po której porusza się walizka. Kółka powinny być również duże. To z kolei zapewni komfortową jazdę nawet po bardzo dziurawym podłożu. Częstym problemem, na który skarżą się użytkownicy walizek, jest zacinanie się kółek podczas jazdy. Rozwiązaniem tego problemu są walizki na kółkach, które posiadają kółka zamontowane do dobrych jakościowo łożyskach.

Walizki na kółkach

Walizki materiałowe – jaki materiał jest najlepszy?

Materiał, z którego wykonana jest walizka, ma wpływ przede wszystkim na jej ciężar oraz efekt estetyczny. Dawniej bardzo popularne były walizki skórzane, jednak ich największą wadą była właśnie duża masa, która nierzadko przekraczała ciężar samego bagażu. Dzisiejsze walizki charakteryzują się oczywiście mniejszą masą, aby ich przenoszenie nie wymagało użycia zbyt dużej siły. Wśród dzisiejszych modeli wyróżniamy walizki: twarde, półtwarde oraz miękkie. Walizki materiałowe twarde wykonane są najczęściej z tworzyw sztucznych takich jak włókno szklane, poliwęglan czy polipropylen. Oczywiście walizki tego rodzaju charakteryzują się wysoką odpornością na wszelkie uszkodzeni mechaniczne. Walizki materiałowe tego rodzaju doskonale sprawdzą się w przypadku częstych podróży samolotem, ponieważ bagaże znajdujące się w samolocie są poddawane różnym przeciążeniom. Walizki miękkie są idealne dla lekkiego bagażu a także podróży samochodami. Trudno tutaj oczywiście mówić o trwałości, jednak w przypadku rekreacyjnych zastosowań ten typ walizek sprawdzi się wyśmienicie. Warto również wspomnieć o możliwości wszycia naszywek z miejsc, które się odwiedziło. Walizki półtwarde to rozwiązanie pośrednie między dwoma poprzednimi modelami. Ten model walizki chroni zarówno przed zbyt łatwym dostępem osób trzecich, ale również przejmuje część zalet walizek miękkich.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij