jak zmierzyć rozmiar pierścionka zaręczynowego - ekspert A&A podpowiada

Jak zmierzyć rozmiar pierścionka zaręczynowego – ekspert A&A podpowiada

Zanim wybierzesz się do jubilera, aby znaleźć biżuterię dla swojej przyszłej narzeczonej, powinieneś wiedzieć, jak dobrać rozmiar pierścionka – w przeciwnym razie może on uwierać twoją drugą połówkę lub spadać z jej palca. Dlatego podejdź do tego zadania jak profesjonalista i wybierz odpowiedni model, nawet jeżeli nie wiesz, jaki obwód palca ma twoja ukochana. Tłumaczymy, jak sprawdzić rozmiar pierścionka i wybrać idealnie dopasowaną biżuterię!

Rozmiary pierścionków i rozmiary obrączek

Jeśli pierścionek zaręczynowy ma dobrze leżeć na dłoni twojej ukochanej, powinieneś poznać rozmiar jej palca serdecznego – to właśnie na nim będzie noszona ta ozdoba. W związku z tym, że oświadczyny często mają pozostać niespodzianką, trzeba wykazać się pomysłowością, aby wybrać właściwą biżuterię.

Jaki jest uniwersalny rozmiar pierścionka?

Niestety nie ma takiego rozmiaru pierścionka, który byłby odpowiedni dla wszystkich kobiet. Jednak może go sugerować wzrost przyszłej narzeczonej.

Najczęściej wybierany rozmiar pierścionka zaręczynowego to 11 lub 12 – noszą go kobiety do 165 cm wzrostu. Natomiast paniom, które są wyższe niż 173 cm, zwykle pasują modele w rozmiarach od 14 do 17.

Mimo tego nie warto wybierać biżuterii zaręczynowej na chybił trafił. Istnieją sposoby na to, aby zmierzyć rozmiar palca, nawet jeżeli oświadczyny mają do końca pozostać tajemnicą.

Zachęcamy do zapoznania się z artykułem domjubilerski.aia.pl/blog/porady/na-ktorym-palcu-nosi-sie-pierscionek-zareczynowy

Jak zmierzyć rozmiar pierścionka bez wiedzy ukochanej?

Wybierając się do salonu jubilerskiego, nie musisz znać dokładnie rozmiaru palca drugiej połówki. Ważne jest, aby wiedzieć, jaki jest jego obwód lub średnica wewnętrzna pierścionków noszonych przez przyszłą narzeczoną. Resztą zajmie się sprzedawca, dla którego określenie rozmiaru na podstawie tych danych nie będzie stanowiło problemu.

Jeśli chcesz, aby zaręczyny były niespodzianką i zakup pierścionka z drugą połówką nie wchodzi w grę, masz kilka możliwości.

  • Możesz zajrzeć do szkatułki z biżuterią swojej wybranki – wystarczy, że znajdziesz tam ozdoby, które chętnie zakłada ona na palce. Wtedy możesz zmierzyć obwód lub średnicę pierścionka. W tym drugim przypadku przyda się suwmiarka (najlepiej elektroniczna), dzięki której pomiar będzie bardzo precyzyjny. Natomiast obwód zmierz za pomocą zwykłej nitki – owiń nią wewnętrzną powierzchnię pierścionka. Następnie sprawdź, jaką ma ona długość, wykorzystując do tego zwykłą linijkę.
  • „Pożycz” na kilka godzin pierścionek swojej wybranki i udaj się z nim do jubilera.
  • Jeżeli twoja ukochana nie ma żadnego pierścionka, poproś o pomoc jej przyjaciółkę. Niech wybierze się ona z twoją przyszłą narzeczoną na zakupy, podczas których dla przyjemności będą przymierzały biżuterię. W ten sposób sam jubiler wskaże odpowiedni rozmiar pierścionka.

Rozmiar pierścionka: jak dobrać go we dwoje?

Jeśli zaręczyny nie są ściśle strzeżoną tajemnicą, jesteś w komfortowej sytuacji. W zależności od tego, czy jednak sam pierścionek zaręczynowy ma być niespodzianką, czy też nie, możesz:

  • owinąć nitką serdeczny palec prawej dłoni ukochanej i zrobić delikatną pętelkę – nici powinny wtedy przesuwać się po palcu z lekkim oporem. Następnie rozwiąż je i zmierz ich długość za pomocą linijki;
  • zmierzyć obwód palca, wykorzystując do tego centymetr krawiecki;
  • wybrać się wspólnie z przyszłą narzeczoną do sklepu jubilerskiego – to najlepsza metoda na ustalenie rozmiaru pierścionka. W salonie ukochana przymierzy kilka modeli i wraz z jubilerem wybierze taki, który idealnie leży na dłoni.

Idealnie dopasowany – żaden problem

Zarówno rozmiar obrączki ślubnej, jak i pierścionka zaręczynowego powinien być tak dopasowany, aby biżuteria nie spadała z dłoni, a podczas ściągania z palca, stawiała delikatny opór.

Jeżeli jednak oświadczyny mają zaskoczyć ukochaną, wybór odpowiedniego modelu może wydawać się nie lada wyzwaniem. Zajrzyj wtedy do szkatuły z biżuterią twojej wybranki lub poproś o pomoc jej przyjaciółkę. Pamiętaj też, że jeśli okaże się, że pierścionek jest nieco za duży lub odrobinę uciska, jego rozmiar można zmienić – wystarczy udać się do złotnika. Jeżeli potrzebujesz fachowej pomocy w zakresie doboru pierścionka zaręczynowego zapraszamy do salonu Domu Jubilerskiego A&A.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij