Jak zakładać włosy clip in krok po kroku?

Jak zakładać włosy clip in krok po kroku?

Przedłużanie i zagęszczanie włosów to dosyć popularny (i skuteczny) sposób na polepszenie wyglądu swoich włosów i nadanie im wizualnie większej objętości. Metody te polecane są paniom, które mają cienkie albo rzadkie włosy.

Na odpowiedni zabieg można się uprzednio zapisać do salonu fryzjerskiego, w którym znajdują się specjaliści zajmujący się takimi rzeczami na co dzień. Z całą pewnością skrupulatnie i profesjonalnie wykonają oni swoją pracę, przez co nie trzeba się martwić o jakieś niedopasowanie. Jeżeli jednak komuś żal jest pieniędzy na taką wizytę, może zarówno przedłużanie włosów, jak i zagęszczanie włosów wykonać samodzielnie. Istnieją różne warianty i techniki, jednakże z każdą powinniśmy sobie dać radę bez większych problemów. Ciekawą opcją jest clip in ombre, która pasuje wielu osobom. Na pewno kluczową rolę odgrywa tutaj odpowiedni dobór długości, grubości oraz odcienia doczepek. Clip in 50 cm jest najdłuższą wersją, która będzie idealna dla kobiet z bardzo krótkimi fryzurami albo dla takich, które marzą o włosach sięgających pasa, niczym postacie z bajek. Dużą uwagę zwrócić trzeba na dobry dobór koloru. Nie może odróżniać się od naturalnych włosów, ponieważ efekt będzie nieatrakcyjny. Ważna jest także jakość włosów oraz ich materiał. Jeśli są syntetyczne, mogą gorzej się prezentować. Wpływ na wygląd ma także odpowiednie założenie doczepek. W jaki sposób zrobić to właściwie?

Krok pierwszy – zapinanie od tyłu

Doczepiane włosy powinno się zacząć zapinać od tylnej części głowy. Zagwarantuje to wygodę podczas całego zabiegu i zwiększy efekt wizualny. Pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić jest uprzednie naszykowanie sobie najszerszych pasm doczepek (zazwyczaj posiadają one po cztery klipsy). Górną część włosów trzeba spiąć w wysoki kucyk albo w koka. Powstanie wówczas poprzeczny przedziałek, który musi być w miarę równy. Jeżeli nie jest, można w łatwy sposób wyrównać go z użyciem grzebienia. Po przyczepieniu do niego pierwszego pasma, spięte włosy należy rozpuścić i złapać gumką lub spinką kolejną warstwę, która leży wyżej. Powstanie nowy przedziałek, który także się przykrywa. Działania te powtarza się jeszcze raz, aż skończą się najszersze pasma. Jeżeli wybrało się długie włosy typu clip in 45 cm, na samym dole mogą być one rzadsze niż w wyższych partiach włosów, lecz efekt wizualny nadal będzie ładny. Jest to idealny sposób na przedłużanie włosów.

Krok drugi – zapinanie od przodu

Jeśli tył już jest gotowy, można śmiało przejść do drugiego etapu zapinania doczepek. Technika nie różni się wiele od tej, którą stosowało się w tyle, z tą jednak różnicą, że pasma posiadają zazwyczaj dwa klipsy zamiast czterech i przypina się je na bokach głowy. Najpierw trzeba odgarnąć włosy z górnej partii, przypiąć pasmo na utworzonej linii i zakryć doczepkę spiętymi włosami. Następnie należy sięgnąć po najcieńszą taśmę z jednym klipsem (aby nadać fryzurze efekt pocieniowania, warto zdecydować się na clip in 35 cm, które umieszcza się po bokach głowy, blisko twarzy). Zakłada się ją dokładnie tak samo, jak pozostałe, zaraz za pasmem z dwoma klipsami, blisko czoła. Znów trzeba owe doczepki zakryć i przejść można na drugą stronę głowy, gdzie wykonuje się te same czynności.

Krok trzeci – odpowiednie ułożenie włosów

Po zapięciu już wszystkim pasm, wystarczy po prostu sprawdzić czy wszystko dobrze wygląda i pozakrywać ewentualne miejsca, w których prześwitują końcówki klipsów. Na samym końcu warto delikatnie przeczesać włosy, dzięki czemu doczepiane fragmenty wtopią się w prawdziwe. Niektóre kobiety po przedłużeniu tapirują włosy, aby zwiększyć statyczność taśm i zabezpieczyć przed zsunięciem się ich. Oczywiście nie jest to konieczne, lecz pomaga, kiedy chce się osiągnąć jeszcze większą objętość włosów. Metoda clip in jest rekomendowana przez wielu specjalistów i gwarantuje bezpieczeństwo i komfort użytkowania (jeśli pasma zostaną dobrze i dokładnie przyczepione). Jak widać, nie ma w tym nic trudnego, więc na pewno wszystkie panie sobie z tym świetnie poradzą bez konieczności odwiedzania drogich salonów fryzjerskich.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij