Każda z nas – kobiet wie, jak ważny jest odpowiedni makijaż. Często jednak zdarza się, że poprzez nieprawidłowe dopasowanie kosmetyków uzyskujemy przerysowany, a wręcz karykaturalny efekt – a przecież nie na tym nam zależy!

Podkład jest podstawowym elementem w kosmetyczce każdej z nas – pozwala nie tylko na uzyskanie jednolitego kolorytu naszej cery ale również maskuje wszelakie niedoskonałości cery. Ówcześnie półki w drogeriach uginają się pod ilością podkładów – zależnie od rodzaju skóry twarzy zaleca się dobranie innego produktu. Podkłady matujące, kryjące, czy rozświetlające – to tylko część odmian tego popularnego kosmetyku.

Ostatnio z coraz większym impetem na rynek kosmetyczny wchodzą produkty mineralne, które nie tylko wyrównują koloryt naszej skóry ale dodatkowo dbają o jej prawidłową kondycję i nawilżenie. Produkty mineralne to nie tylko cała gama fluidów ale również – pudry i rozświetlacze, które są znakomitym uwieńczeniem idealnego makijażu. Jednakże, czym tak naprawdę powinniśmy się kierować chcąc kupić dobry podkład mineralny?

Podkład mineralny – na tak czy na nie?

Te z nas, które borykają się z problemem cery suchej lub skłonnej do przetłuszczania się często stawiają na kosmetyki mineralne – są one nie tylko bardzo skuteczne ale przede wszystkim – w znaczący sposób nie obciążą naszego budżetu, gdyż w większości są produktami w cenach przystępnych i bardzo przybliżonych do klasycznych, popularnych fluidów.

Podkłady mineralne są bez wątpienia jednymi z lepszych produktów, które pozwalają nie tylko na stworzenie delikatnego, pięknego makijażu ale dodatkowo nawilżą i odżywią naszą cerę. Ogrom wersji, w jakich możemy nabyć ten produkt pozwala nam na wybór czy wolimy podkład w formie klasycznego fluidu czy sypki podkład w formie pędzelka. Tak naprawdę tylko od naszych preferencji zależy, na który rodzaj mineralnego kosmetyku postawimy.

Podkład mineralny w wersji płynnej

Ten rodzaj podkładu nie rożni się tak naprawdę niczym od klasycznych, znanym każdej z nas podkładów. Faktem jest, że jest prosty w aplikacji, choć nie sprawdzi się na każdym rodzaju skóry twarzy.

Forma płynna podkładu mineralnego polecana jest szczególnie tym z nas, które borykają się z problemem nadto wysuszonej skóry – przy użyciu lekkiej bazy i nałożeniu fluidu mineralnego uzyskamy naturalny i piękny efekt, wolny od grudek czy widocznych porów. Warto wspomnieć również o tym, że podkłady mineralne w wersji płynnej są bardzo wydajne i wystarczą na długie miesiące sukcesywnego używania!

Podkład mineralny w wersji sypkiej

Ciekawą odmianą i odskocznią od klasycznej płynnej wersji podkładów są te w wersji sypkiej. Podkłady mineralne właśnie w takiej formule są polecane szczególnie tym z nas, które borykają się z problemem nadto przetłuszczającej się skóry. Problem ten jest częstą przypadłością wśród kobiet w tak naprawdę każdym wieku, a regularne stosowanie podkładów sypkich pozwoli na zmatowienie skóry twarzy i zlikwidowanie efektu błyszczenia.

Jest to alternatywa polecana również Paniom, które stawiają na profesjonalny makijaż idący w parze z absolutnym minimalizmem – aplikacja takiego podkładu jest dziecinnie prosta i nie wymaga nawet użycia gąbeczek czy palców w celu równomiernego rozprowadzenia podkładu po twarzy.

Podsumowanie

Podkład mineralny jest bez wątpienia jednym z bardziej innowacyjnych kosmetyków spełniających jednocześnie kilka ważnych dla każdej z Pań funkcji. Nie tylko daje efekt zmatowienia i jednolitego kolorytu twarzy ale dodatkowo nawilża naszą cerę. Chcąc dobrać ten odpowiedni podkład warto zapoznać się z propozycjami kilku marek kosmetycznych – ten odpowiednio dobrany fluid pozwoli nam na stworzenie pięknego makijażu na co dzień ale również okolicznościowego!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ