Jak się ubrać do teatru, na koncert latem, kiedy jest upalnie

Jak się ubrać do teatru, na koncert latem, kiedy jest upalnie?

Teatr i koncert to wydarzenia, na które zazwyczaj nieczęsto się chodzi, zwłaszcza gdy mają one charakter bardziej kulturalny. Odpowiedni, nieco bardziej elegancki ubiór w takie miejsca jest więc jak najbardziej wskazany, co często może przysporzyć niemałych problemów, zwłaszcza latem, gdy z nieba leje się żar. Co założyć na taką okazję? Jaki strój do teatru i na koncert latem?

Jak dobrać strój na większe wyjścia?

Mówiąc o większych wyjściach, najczęściej ma się na myśli niezbyt często zdarzające się okazje, które pozwalają nam na założenie wyjątkowo eleganckiego stroju. W tym artykule mowa jest o teatrze oraz koncercie, ale można wymienić także wiele innych zdarzeń, jak opera, bankiet, filharmonia i wiele, wiele innych. W takich miejscach obowiązuje pewien dress code, choć w dzisiejszych czasach nie jest zbytnio uregulowany. Mówi się nawet o pewnej swobodzie, wolności ubioru, a więc i zakazie narzucania czegokolwiek innym, jednakże udając się na jakiekolwiek wydarzenie, które nie da się zaliczyć do codziennych sytuacji, warto nieco bardziej zastanowić się nad strojem.

Różne okazje, wymagają wręcz od nas, by założyć coś wyjątkowego i pasującego do miejsca, do którego się idzie. To jak się ubierać sugerują poradniki w internecie, m.in. ABCstylu.pl, z których dość łatwo można dowiedzieć się, jak dopasować strój do danej sytuacji. Chodzi tu nie tylko o modę, ale i zachowanie pewnej przyzwoitości oraz szacunku.

Jak się ubrać do teatru latem?

Dress code do teatru nie należy do zbyt skomplikowanych, jako że nie ma się tutaj do czynienia ze sztywnymi normami. Współcześnie, przynajmniej w teorii, można udać się na spektakl ubranym w strój właściwie dowolny, jednak kierując się szacunkiem do miejsca oraz aktorów, zdecydowanie powinno się ubrać coś nieco bardziej odświętnego. To nie kino, a występ na żywo!

O ile w chłodniejsze dni można zdecydować się na ubranie żakietu czy płaszcza, o tyle latem pojawia się problem. Gdy żar leje się z nieba, najczęściej staramy się ubrać jak najlżej, należy jednak pamiętać, że we wnętrzu teatru może być zdecydowanie chłodniej niż na zewnątrz. Oprócz więc bardziej eleganckiej sukienki, czy też zestawu spódnicy, czy spodni z bluzką koszulową, warto wziąć ze sobą także coś do narzucenia na ramiona – kardigan, żakiet albo jakiś szal.

Zdecydowanie odradza się stroje plażowe. Do teatru nie należy ubierać ubrań zbyt wiele odsłaniających, nawet latem! Spódniczki i sukienki mini, do tego na ramiączkach, gołe brzuchy, krótkie szorty, a także buty w typie klapek odpadają. Tak można ubrać się na spotkanie ze znajomymi i wyjść do sklepu, ale nie do teatru.

Jak się ubrać na koncert latem?

W dzisiejszych czasach koncert zazwyczaj kojarzy się nam z imprezą, często na wolnej przestrzeni albo w dużej hali, które organizowane są przez popularne kapele i wykonawców z branży bardziej rozrywkowej. W takim wypadku strój, jaki można założyć, jest właściwie dowolny, w zależności od tego, jaka jest temperatura czy miejsce. Należy jednak pamiętać, że obok popularnych koncertów popowych czy rockowych, są jeszcze te jazzowe oraz związane z muzyką poważną, na które pójście w przetartych jeansach i T-shircie może być nie na miejscu.

Udając się na koncert jazzowy, najczęściej jest on organizowany w nieco przyciemnionych klubach. Temperatura w nich panująca może być różna, ale w cieplejsze dni z powodzeniem można włożyć sukienkę, choć może nieco mniej formalną, albo spódnicę i bluzkę koszulową. Szorty nie będą tu wskazane, lepiej sprawdzą się na przykład spodnie materiałowe lub jeansowe 7/8, a do tego baleriny czy nawet nieco cięższe buty w typie oficerek.

Muzyka poważna jest bardziej wymagająca pod względem ubioru. Koncerty odbywają się najczęściej w filharmonii lub operze, a co za tym idzie, należy postawić tutaj na strój formalny. W przypadku pań najlepiej założyć suknię wieczorową, zakrywającą kolana i buty na obcasie. Nie zaleca się odsłaniania ramion, ale sukienki czy bluzki bez rękawów na szerokich ramiączkach są jak najbardziej dopuszczalne. Powinno się unikać jaskrawych kolorów i abstrakcyjnych wzorów.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij