Jak dopasować pasek do kolorowych spodni?

Kolorowe spodnie stanowią hit każdego lata. Nie brakuje ich jednak także w innych porach roku, ponieważ pozwalają tworzyć bardzo stylowe zestawy męskich ubrań. Tworząc kompletne stroje, nie należy zapominać o akcesoriach. Są to nie tylko krawaty, lecz także eleganckie paski męskie.

W kwestii modeli klasycznych moda nie zmieniła się od wielu lat. Stare i sprawdzone designy wciąż są odtwarzane z nowymi cechami oraz atrybutami, aczkolwiek elegancki męski pasek skórzany w tradycyjnych odcieniach brązu lub czerni wciąż pozostanie na szczycie elementów pożądanych przez gentlemanów. Męskie akcesoria, podobnie jak i damskie w ostatnich latach przeżywają renesans. Tworzone są ciekawe, lecz bardzo odległe od wzorów klasycznej elegancji produkty. Choć kolorowe modele pozwalają dobrze dopasować się do niestandardowych, kolorowych spodni, nic tak nie poprawia wyglądu, jak niezmienne od lat paski męskie skórzane.

Jak dopasować elegancki męski pasek skórzany do potrzeb każdego stroju?

Połączenie kolorowych spodni i tradycyjnych pasków nie wymaga dużej wprawy w kwestiach komponowania strojów. Bardzo ważnym i wysuwającym się na pierwszy plan elementem tego akcesorium jest sprzączka. Większość modeli posiada smukłą sprzączkę mającą drobne zdobienia, jednak kolorowe spodnie nie wykluczają pasków z dużymi sprzączkami. Warto jednak zwrócić uwagę na fakt, iż paski męskie ze zbyt dużym rozmiarem sprzączki mogą przy odważnych kolorach spodni wyglądać komicznie. Taki strój sprawia, iż nosząca go osoba może nie być brana na poważnie.

W jaki sposób ocenić jakość kupowanego paska?

Na rynku dostępne są rozmaite paski męskie. Skórzane wykończenie wcale nie jest powodem, dla którego warto bezwzględnie kupować model w atrakcyjnej cenie. Większość tanich propozycji obejmuje paski z tzw. genuine leather. Jest to najtańszy typ produktu skórzanego, którym z pewnością nie powinien być żaden elegancki męski pasek skórzany. W większości sklepów sprzedawcy podkreślają, iż paski wykonane są z surowca najwyższej jakości. Niejednolita, warstwowa skóra niskiej jakości może zostać odróżniona od dobrego modelu bez większej wprawy. Należy zwrócić uwagę przede wszystkim na sposób, w jaki się marszczy. Warstwy w najtańszych produktach odchodzą od siebie, przez co tego typu paski męskie bardzo szybko tracą swój atrakcyjny wygląd i pękają.

Jak dobrać kolor paska do koloru spodni?

Dodatki w modzie stanowią zwieńczenie każdego stroju męskiego. Niespójnie dobrane kolory akcesoriów i elementów stroju mogą wprowadzić nieporządek i zniszczyć całe wrażenie, które chcemy zbudować. W zestawach biznesowych akcesoria z reguły są czarne. Komplety casualowe pozwalają na znacznie większą swobodę i umożliwiają dobrać bardzo atrakcyjne paski męskie. Skórzane dodatki mimo wysokiego stopnia elegancji nie sprawią, że strój będzie wyglądał sztywno, jeśli stosownie dopasuje się ich kolor. Dobieranie koloru jest ściśle zależne od wymaganego stopnia formalności. W przypadku kreacji formalnych należy utrzymać pasek od spodni, zegarka i buty w tych samych kolorach. Codzienny ubiór umożliwia znacznie luźniejsze komponowanie elementów, a lekki chaos wprowadzony do kolorystyki wcale nie musi pozbawić elegancji.

Jakie paski męskie powinny nosić osoby z nadwagą?

Osoby mające nadwagę nie powinny zwracać nadmiernej uwagi na środkowe części ciała. Oczywiście w żadnym wypadku nie oznacza to, że elegancki męski pasek skórzany do garnituru czy też nie do oficjalnej wizyty wyeksponuje nadmierne kilogramy. Dobór odpowiedniego modelu pozwoli nawet w pewnym sensie wymodelować sylwetkę i przyczyni się do poprawy atrakcyjności. Osoby z nadwagą nie powinny decydować się na szerokie oraz grube sprzączki. Będą one niepotrzebnie uwypuklać sylwetkę i zwrócą uwagę na jej nie najlepsze atrybuty. Smukłe i właściwej wielkości sprzączki bardzo dobrze skomponują się ze spodniami w każdym kolorze. Kolejną istotną kwestią jest szerokość samego paska. Paski szerokie i z charakterem powinny nosić osoby z dobrze zbudowaną sylwetką, jednak nie osoby szczupłe. Nie należy w żadnym wypadku kupować paska bez przymierzenia. Źle dobrany pasek nadal może pełnić swoją funkcję, jednak nie będę się dobrze prezentował.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij