Jak dopasować pasek do casualowych spodni?

Jak dopasować pasek do casualowych spodni?

Spodnie casualowe są bardzo popularne i goszczą w niemal każdej szafie. Idealnie sprawdzają się wszędzie tam, gdzie klasyczne jeansy są zbyt mało formalne, a garnitur stanowczo zbyt elegancki. W przypadku tego rodzaju odzieży, elegancję możemy stopniować za pomocą odpowiednich ciuchów i dodatków.

W parze ze spodniami

Nieodłącznym elementem garderoby są paski do spodni. Choć najczęściej używane są ze względów praktycznych, to coraz częściej stają się wprost nieodłącznym elementem każdego zestawu. Potrafią idealnie dopełnić wygląd, zarówno w sposób interesujący, jak i dyskretny. Niestety, źle dobrany pasek może także skutecznie zepsuć całą stylizację.
Rodzaje pasków – jaki wybrać?

Istnieje wiele rodzajów pasków do spodni. Różnią się przede wszystkim materiałami, z których zostały wykonane, ale także kolorami czy wyglądem klamry. Wybierać możemy spośród tysięcy różnych rodzajów, których z resztą wciąż przybywa, ponieważ producenci bez przerwy starają się odróżniać od konkurencji, wymyślając coraz to nowsze produkty.

Paski skórzane

To zdecydowanie najpopularniejszy rodzaj pasków. Paski skórzane są bardzo eleganckie, dzięki czemu idealnie nadają się przede wszystkim jako uzupełnienie formalnej stylizacji. Wielu mężczyzn uważa skórę za najlepszy, najbardziej naturalny i uniwersalny dodatek do męskiej garderoby. Z tego też powodu ze skóry wykonywane są nie tylko paski męskie noszone do spodni, ale także paski do zegarków, buty, portfele i wiele innych akcesoriów. Do spodni casualowych warto wybrać takie paski męskie skórzane, które będą zarówno swobodne, ale i bardzo naturalne. Nie powinny mieć połysku, im bardziej naturalny wygląd skóry, tym lepiej. Szerokość również powinna być odpowiednia – zbyt wąski pasek może okazać się zbyt formalny.

Paski wykonane z materiału

Paski męskie wykonane z materiału nawiązują do bardzo swobodnego stylu. Nie powinny być łączone z żadną formalną stylizacją, a zatem nie będą dobrym rozwiązaniem w przypadku spodni casualowych. Najlepiej sprawdzą się na wakacyjnym urlopie, spacerze, bądź w przypadku typowo sportowych ubrań.

Paski wykonane z materiałów łączonych

Wraz z upływem czasu powstało wiele bardziej i mniej ciekawych wariacji. Producenci zaczęli stosować wiele połączeń różnych materiałów, także z uwzględnieniem skóry. Wiele tego typu pasków zdecydowanie nadaje się do zestawiania ze spodniami typu casual i noszenia także w dość formalnych stylizacjach. Warto sięgać po tego typ paski, jeśli zależy nam na podkreśleniu tego dodatku do stroju. Można swobodnie bawić się kolorami i połączeniami materiałów (zwłaszcza połączeniami ze skórą), dopasowując je do całości stroju. Jeśli zależy nam jednak na dyskretnym noszeniu paska, warto wybrać możliwie najdyskretniejszą formę i kolor.

Klamra paska

Oczywiście, każdy pasek posiada jakąś klamrę. Klamra może być automatyczna, zapewniająca sporą precyzję dopasowania, ale najczęściej spotykana jest w paskach wykonanych z materiału. Tego typu paski do spodni i klamry powinno się zestawiać z bardzo swobodnymi ciuchami.

Drugim rodzajem klamry są te, które posiadają tzw. cypel i dziurki na pasku. Ten rodzaj jest najpopularniejszy i stosowany we wszystkich rodzajach pasków. Klamra z tzw. cyplem i dziurkami, z uwagi na ogromną popularność, występuje w olbrzymiej ilości wariacji. Przybiera różne kształty, kolory, wzory, a nawet wykonana jest z różnych materiałów. Najbardziej klasyczne i uniwersalne klamry mają kształt litery H. Takie paski męskie pasują do każdych spodni, zarówno tych bardziej, jak i mniej eleganckich. Warto pamiętać, że materiał i kolor, z którego wykonany jest pasek oraz rodzaj klamry mogą w prosty sposób uzupełnić całość stylizacji, jak również stać się głównym, bardzo zauważalnym elementem ubioru.

Dobór paska do butów

W przypadku zestawień klasycznych, eleganckich, pasek i buty powinny być w tym samym kolorze. Jednakże, w przypadku stylu casual, nie jest to już obowiązkiem. Paski do spodni i buty doskonale prezentują się w zestawieniach kolorystycznych. Jednakże, w przypadku spodni casualowych możemy nosić pasek i buty idealnie dobrane kolorami, w podobnych odcieniach, ale i zupełnie różne. W tym przypadku najistotniejsze jest, aby pasek pasował do całości zestawu.

W szafie każdego mężczyzny powinny znajdować się paski skórzane typowo eleganckie, do formalnych strojów, ale także paski, które będą odpowiednie do mniej formalnych zestawień.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij