Czy leukocyty w moczu są groźne

Dzisiaj kobiety powinny o wiele bardziej uważać na swoje zdrowie. Jak się okazuje nawet najdrobniejsze zakażenia występujące w moczu, mogą być dla kobiety poważnym problemem zdrowotnym. To właśnie dlatego panie powinny mimo wszystko wykonywać regularnie podstawowe badania moczu, gdzie oznacza się liczbę zawartych leukocytów.

To właśnie w taki sposób dobry lekarz jest w stanie określić stan zdrowia swojej pacjentki, co jest niezwykle ważne, bo duża liczba leukocytów w moczu, nie musi oznaczać jedynie stanu zapalnego dróg moczowych czy rodnych, ale jednocześnie może być to poważny sygnał rozwijającej się choroby. Leukocyty, czyli ogólnie krwinki białe, są bardzo ważne, ponieważ jest to główny składnik krwi.

Krwinki istotne dla ciała

Warto dodać, że wspomniane wcześniej krwinki biorą również duży udział w przypadku ochrony naszego układu odpornościowego, co w dużym stopniu ma przełożenie na zdrowie każdej kobiety. Zdrowy mocz powinien zawierać do maksymalnie 3 mln leukocytów na dobę, ponieważ krwinki białe są wydalane bezpośrednio z moczem. Jeśli z jakiegoś powodu wspomnianych krwinek białych jest za dużo, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że taki stan rzeczy, wynika z rozwijającego się stanu zapalnego.

Leukocyty w moczu nie zawsze jednak muszą być powiązane z infekcję, ponieważ równie dobrze mogą one występować także w przypadku schorzeń układu rodnego, a nawet przy problemach z jamą brzuszną. Pamiętajmy jednak, że w żadnym wypadku, nie wolno lekceważyć tego typu problemów, ponieważ mogą one wynikać z poważnej niewydolności układu krążenia. W bardziej poważnych przypadkach może być to również sygnał dla kobiety, że w jej ciele dochodzi do niebezpiecznych zmian nowotworowych.

Poważne kłopoty

Tego typu problemy nie mogą zostać w żaden sposób zbagatelizowane, ponieważ nowotwór może być złośliwy. Stan zapalny układu moczowego, bardzo często ma związek ze zmianą właściwości fizykalnych samego moczu. Jeśli kobieta poczuje, że mocz na nieco inny zapach niż dotychczas albo że różni się on barwą i gęstością, powinna udać się do lekarza, aby ten przeanalizował całą sytuację. Ciąża również może sprawić, że układ moczowy pracuje nieco inaczej niż normalnie, ale zmiany ciążowe można łatwo wykluczyć poprzez kilkukrotne powtórzenie badania profilaktycznego. W takich wypadkach, na pewno należy zachować spokój, nie każda zmiana oznacza nowotwór.

Najczęściej zmiany moczu kończą się jedynie okresowym stanem zapalnym, który kobieta jest w stanie wyleczyć w ciągu kilku tygodni. Jednak w takich przypadkach o przyczynach zmian jest w stanie poinformować nas urolog, ponieważ jest to najbardziej kompetentna osoba, która wyda właściwą diagnozę, po wykonaniu badania. Zawsze trzeba mieć świadomość, że powstałe zmiany, mogą świadczyć o zupełnie poważniejszym problemie, więc nie wolno w żadnym wypadku zlekceważyć problemu, co bardzo często robią kobiety.

Dbamy o ciało

Brak odpowiedniego leczenia sprawia, że stan zapalny rozwija się i atakuje cały układ moczowy, prowadząc w ostateczności do wstrzymania moczu. Takie stany, są bardzo niebezpieczne dla każdej kobiety, dlatego nawet najmniejsza infekcja musi być wyleczona. Leukocyturia to innego niż mocz zmieszany z ropą. Podwyższony wskaźnik leukocytów może oznaczać kamicę nerkową, a nawet zapalenie jajników, dlatego kobiety w pierwszej kolejności, muszą się udać do lekarza, ponieważ zapalenie to może mieć poważne skutki w przyszłości, zwłaszcza w przypadku młodych kobiet, które planują mieć dzieci.

Niebezpieczeństwo jest bardzo duże, dlatego kobiety powinny być świadome zagrożenia, na jakie są narażone. Zapalenie układu moczowego to stosunkowo częsta dolegliwość, ale szybkie leczenie przy wsparciu antybiotyków pozwoli na szybkie pozbycie się problemu.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij