Buty barefoot - co je wyróżnia?

Buty barefoot – co je wyróżnia?

W trosce o nasze zdrowie oraz środowisko naturalne, coraz częściej wybieramy produkty naturalnego pochodzenia, bez sztucznych domieszek i chemicznych ulepszeń. Taka filozofia może dotyczyć zarówno produktów spożywczych, jak i odzieży. Przykładem naturalnej drogi mogą być zdrowe buty barefoot.

Typ obuwia ma wpływ na szereg aspektów naszego organizmu, od postawy przez krążenie krwi po układ nerwowy. Dlatego w tej kwestii warto postawić na naturalność, jaką oferują m.in. buty barefoot. Poznaj cechy charakterystyczne tego typu obuwia i poczuj się, jakbyś na co dzień chodził boso.

Co jest wyjątkowe w butach barefoot?

Bez względu na to, czy chodzi o obuwie dziecięce czy buty dla dorosłych, ideą butów barefoot jest lekka i elastyczna podeszwa, która ma zapewniać nam uczucie chodzenia boso. Trend ten stosowany jest na całym świecie, gdyż właśnie poruszanie się bez butów jest dla nas najbardziej naturalne, dzięki czemu całe ciało ma zapewniony odpowiedni komfort. Buty minimalistyczne nie tylko oddziałują na stopy, ale z racji tego, jakie są lekkie, wpływają pozytywnie na dziecko czy dorosłego od stóp po ostatnie kręgi kręgosłupa. Obuwie minimalistyczne jest zatem nie tylko wygodne, ale przede wszystkim korzystne dla naszego ciała.

Wełna merino i inne tajniki butów barefoot

Jak już wspomnieliśmy we wstępie, idea barefoot to w głównej mierze naturalność. Stopy mają czuć się tak, jakby w ogóle nie miały na sobie obuwia, natomiast sama konstrukcja wyróżnia buty barefoot. Standardowe obuwie potrafi deformować stopy, na których pojawiają się chociażby haluksy. Dzieci, które noszą źle dobrane buty miewają też problemy z płaskostopiem oraz innymi dolegliwościami. Często w takich przypadkach zalecane jest, aby dzieci zostawiły buty w domu, natomiast do chodzenia po bezpiecznym podłożu używały gołych stóp.

Przejdźmy jednak to tego, co kryje się za butami barefoot. Charakterystyka ich konstrukcji jest prosta. Cholewki z piętą mają być elastyczne, aby użytkownik mógł swobodnie poruszać palcami i mieć wrażenie chodzenia bez butów. Optymalne buty barefoot tworzone są z jak najmniejszej liczby elementów, aby były nie tylko komfortowe, ale również wytrzymałe. Do produkcji obuwia barefoot używa się naturalnych materiałów. Jednym z najpopularniejszych jest wełna merino, produkowana z wełny merynosów – rasy owiec, żyjących głównie w Azji i Australii. But jest wówczas ciepły i wytrzymały. Całość ma dobrze trzymać się na stopach, zapewniając jednocześnie maksymalną wygodę cholewki. Stopa ma swobodę, dzięki czemu chodzenie odbywa się w bardziej naturalny dla ludzi sposób.

Miękkie buty dla dzieci powstają na każdą pogodę. Jesień i zima wydają się trudnym okresem dla miłośników barefoot, ale na ten okres również można znaleźć odpowiednie modele. Barefoot buty dla dzieci mogą mieć postać zarówno domowych kapci, jak i codziennych modeli na każdą porę roku. Są łatwe w zakładaniu, dlatego często bywają pomocne dla najmłodszych w nauce zakładania butów. A wszystko to w zgodzie z naturą.

W buty barefoot może wyposażyć się każdy członek rodziny. Obuwie dziecięce jest w tym przypadku bardzo popularne, jednak również dużym zainteresowaniem cieszą się m.in. barefoot buty damskie. Warto więc poznać całą kolekcję, a najlepiej poczuć na stopie, jaka wygoda wiąże się z noszeniem tego typu obuwia. Pamiętaj również, że produkcja odbywa się ekologicznie, z naturalnych materiałów, co sprawia, że buty barefoot to prawdopodobnie  najzdrowsze obuwie na świecie. Sprawdź jego możliwości i znajdź parę dla siebie.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij